Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy PC nejde

Dobry den,kupil som cisto novy PC,vsetko som zapojil,uz som zlozil stovky pocitacov,ale ten PC proste nejde. Zakladnu dosku mam ASUS a320M-A. Ked ho zapnem,kontrolky na doske svietia,ventilatory na chladici na cpu,na grafike a na zdroji sa tocia. A este mi pri zapnuti dvakrat pipne. Na monitore je furt no signal. Viete mi poradit v com to je?

Moja zostava je tato:
Grafická karta GIGABYTE Radeon RX 580 GAMING 8G
Základná doska ASUS PRIME A320M-A
Procesor AMD RYZEN 7 2700X
Chladič na procesor ARCTIC Freezer 34
Operačná pamäť HyperX 32GB KIT DDR4 2666 MHz CL16 FURY series
SSD disk WD Blue 3D SSD NAND 500 GB 2.5
PC skrinka EVOLVEO R05 čierna
PC zdroj SilverStone Strider Essential 80Plus ST70F-ES230 700 W

Grafika ma len jeden vystup HDMI a tri vystupy DisplayPort a moj monitor ma HDMI a VGA. Cez to HDMI to nejde :(
Skusal som to aj bez grafiky,cize s grafikou na doske a tiez nic :(
Neviem v com to moze byt. Toto sa mi este teda fakt nestalo :(

Moja zostava je tato:
Grafická karta GIGABYTE Radeon RX 580 GAMING 8G
Základná doska ASUS PRIME A320M-A
Procesor AMD RYZEN 7 2700X
Operačná pamäť HyperX 32GB KIT DDR4 2666 MHz CL16 FURY series
SSD disk WD Blue 3D SSD NAND 500 GB 2.5
PC skrinka EVOLVEO R05 čierna
PC zdroj SilverStone Strider Essential 80Plus ST70F-ES230 700 W

Grafika ma len jeden vystup HDMI a tri vystupy DisplayPort a moj monitor ma HDMI a VGA. Cez to HDMI to nejde :(
Neviem v com to moze byt. Toto sa mi este teda fakt nestalo :(

Tu jednu RAM zkus i v tom druhém slotu.

Predtim odpoj PC od el. proudu, odpoj vsechny komponenty, vytahni baterii CMOS.
Vse odpoj, HDD, ventilatory etc, nech jen CPU + 1x RAM a tu RX580.
Po 5 minutach tu baterii CMOS vrat zpet, zapoj PC zpratky do zasuvky a spust PC znovu.

Co se presne po spusteni deje ? Blika ti port LAN ? CPU je teplé ? Mas spravne zapojené POWER piny a piny pro tlacitka RESET/POWER ?

Este aj grafiku som dal von a skusam to na grafike,co je na doske

Ty mas na desce nejakou grafiku ?
Ten HDMI port na desce je pro procesory co maji integrovany graficky chip APU.
(chtelo by to zkusit vse vzlast, grafika v jiném PC, vyzkouset spravny chod zdroje, RAM)

Dalsi mozna vec je ta, ze nemas dostatecnou verzi BIOS (3803) pro podporu tvého CPU.
(coz by jsi vyresil updatem BIOSu)

ano na doske je este integrovana grafika s troma vystupmi HDMI,DVI a VGA. AMD ma v sebe graficky cip,takze grafika na doske by mala ist.

Na desce zadny graficky chip nemas (ty uz se snad bezne neosazuji 10 let), a Ryzen 7 2700X APU nema.
To HDMI, DVI a VGA je pro procesory G, E athlony etc, co maji graficky chip (APU) primo v procesoru (v CPU).

existuje nejaky zazracny sposob ako updatnem bios na doske,aj ked mi nejde PC? :)

Nekteré MB to umoznuji i bez CPU.

"Na druhom PC mi ide v pohode a mam tam tu istu dosku,pamate a aj CPU."

No výborně,
tak začni postupně měnit komponenty z toho druhého funkčního pc do toho co nejede.

Na vině může být verze biosu na základní desce,
potřebuješ minimélně verzi 3803
https://www.asus.com/cz/Motherboards/PRIME-A320M-A/HelpDesk_CPU/

Múže být taky vadný zdroj, eventuelně grafika.

Nejdřív bych tam dal tu základní desku z funkčního pc, co to udělá.

Jenom si z nas dela prdel, slozil stovky pc nahodou má to samý pc vedle tak davno zkouší a prehazuje komponenty.

Nemas tam nahodou i starší procesor pasujici do teto desky? Ze bys upgradnul ten bios. Pokudvsi nic nepohnojil bude to tim. Moc nechapu volbu teto desky a r2700x, mozna jsi dostal pekneho lezaka.

Kdyby to tak byl vohlej pin na cpu...

Já tedy stovky počítačů sám nesložil.Ale už dávno vím, že RAM se dá zkoušet i po jednom modulu, výstup na desce bez potřebného CPU nic neznamená, starší BIOS je třeba aktualizovat a další věci.A taky třeba co jsou to beep codes a kde je najít.Rozeber to všechno a zkus složit znova.Nejlépe jak už radí ostatní-se záměnou komponent z druhého PC.