Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najlepší neplatený mazací sw

Krásny podvečer želám,

chcel by som vás požiadať o doporučenie nejakého softvéru,ktorý je účinný,a zároveň aby bol zdarma. Donedávna som používal CC-Cleaner.. Viackrát som ale počul a čítal,že CC je práve jeden z najhorších... nie len že to reálne vymaže skoro nič,taktiež to dokonca vraj škodí počítaču. Pôvodne som to neriešil,ale čím ďalej tým viac o tom počúvam.. Tak som sa rozhodol to zmeniť.. Lenže vôbec neviem za aký.. Mohol by som preto prosím dostať nejaké odporučenia?

Zháňam SW ktorý dokáže pri inštalácii zmazať zvyšné súbory, keď odinštalujem STEAM a znova ho nainštalujem, tak "zvyškové" súbory si pamätajú údaje a tak preinštalovanie STEAMu nemá význam (pre mňa) , keď som sa prelogol na druhého užívateľa v PC a nainštaloval som tam STEAM, tak som nemal žiadne problémy že by STEAM "načítaval" informácie ktoré tam boli....

čiže v skratke potrebujem poradiť program ktorý vymaže pri odinštalovaní čo najviac "zvyškových" súborov...

Ďakujem pekne za odpoveď :)

Prečítal som si to,a tak trošku vlastne nechápem. V podstate som pochopil to,že CC síce vymaže nejaké tie zbytočné data,ale taktiež zároveň spomaľuje PC? A nejde mi o čistenie počítača,ale o to,aby zmizli (zvyškové súbory). Proste odpad,ktorý ostane po tom,ako odinštalujem/vymažem programy. Ďakujem ale moc za odpoveď :)

asi tak: ccleaner je léta nafouknutá bublina pro bfu.
problémovost tohoto kindernástroje spočívá právě v jeho automatizaci. a také v tom, že na všechny funkce jsou lepší specializované nástroje.

jeho jediná téměř bezproblémová funkce je právě mazání dočasných souborů. což je zbytečné, k tomu slouží zabudované čistění disku ve windows.
téměř bezproblémové mazání vypadá asi takto - i v tamnější diskusi ho obhajují jen hlupáci.

není to antispyware, nic takového neumí správně vyhodnotit.
místo tupého výpisu "po spuštění" existuje mnohem lepší ms autoruns. nebo rovnou specializované odstraňovače.

bfu se neustále ohánějí čistěním registrů. přestože neví co to jsou registry a nechápou, že jde z hlediska běhu systému o zbytečnost.
jediné použití může být právě tvůj případ - kdy možná potřebuješ smazat pozůstatky odinstalovaného steamu.
s tím bohužel souvisí ta automatizace - že ten kriplnástroj maže i co nemá, protože v dané chvíli něco zrovna není aktivní. a bfu moc nechápe, co je a co není v pořádku.

konkrétně k tvému mazání:
trochu poučený uživatel ví kde byl program nainstalovaný, ví kde je na disku jeho profil s appdata a dokáže si zkontrolovat, že je smazáno.
stejně tak registry - větve hklm a hkcu - software - výrobce - název programu: že je po odinstalaci vyčištěno.

nepoučený uživatel nemá pomocí zázračných čističů rýpat do toho, čemu nerozumí. nebo bude pořád dokola platit servisu za reinstalaci.

v app data som hľadal a mazal, tak isto som použil aj program Everything, a všetko čo obsahovalo slovo steam alebo bleach som vymazal, vysypal kôš a reštartoval pc, skontroloval znova či sa tam niečo ešte nenachádza a nainštaloval steam nanovo, ale niekde ešte niečo ostalo a neviem ako ďalej pokračovať, s registrami pracovať neviem (nikdy som snimi nič nerobil ani neviem kde ich hľadať...) ...

takže to vyzerá že mám len 2 možnosti, buď Factory reset alebo zrušiť "hlavneho" uživateľa a prejsť na to druhe konto...

do registrů se dostaneš třeba programem regedit, ale zdá se mi, že klikačům na ccleaner je tato informace k ničemu.
když se ti instalace zapíše do hklm větve registrů (local machine) místo do hkcu (current user), pak ti změna uživatele nepomůže.

to samé jako zápis do appdata pro tvého uživatele nebo pro all users.

vypadá to, že fak potřebuješ nějaký čistič a radši se na nic neptat, nepátrat, stejně je to zbytečné.

Existují velmi komplexní postupy, jenže to je potřeba na to myslet už při instalaci - tu mít kompletně zlogovanou, kde se co zapsalo, kde se co změnilo. Pak odinstalace = návrat do původního stavu, včetně změn v registru. Dokáže to třeba Total Unistall (respektive dokázal, už dost let o něm nemám žádné informace).