Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickou kartou? monitorem?

Dobrý den, mám problém nevím zda je to grafickou kartou nebo monitorem. Každopádně při spuštění nějaké hry apod. se mi vždy na horní části obrazovky objeví černý blackbar, který zmizí po několika kliknutích na obrazovku. Také jsem si všiml že mi v počítači u grafické karty svítí malé bíle světlo. Budu rád za jakoukoliv pomoc, díky :)
Přikládám foto problému na obrazovce

Procesor Intel Core i5-8400 Coffee Lake, až 4,0 GHz

Chladič CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224

Operační systém Windows 10 Home 64-bit

Základní deska MSI B360 GAMING PLUS

Grafická karta EVGA GeForce GTX 1060 GAMING, 3 GB

Operační paměť Kingston HyperX FURY 8GB DDR4, 2400 MHz

Mezipaměť Intel Optane™ Memory 16GB

Systémový pevný disk Kingston SSD 240GB A400

Datový pevný disk WD Blue 2 TB

Optická mechanika LG DVD±R/±RW/RAM, M-disc

Zdroj SilentiumPC Elementum E2, 450W

Nepouzivej beta ovladace, ale jinak si myslim, ze bys tam mohl nahodit nejnovejsi WHQL ovladace. Ze to proste ovladacem nebylo, ale neco ti ty ovladace rozbilo a reinstalem jsi to spravil, mozna ale jen docasne, pokud by ti zase ten program ty ovladace naboural (Avast ???).

smysl toho tupého smajlíku nechápu - jsou to dva stejné antiviry, oba jsou avast, mají jen jiný vzhled.

avast (avg) je asi to nejhorší, co si bfu můžou nainstalovat.
jednodušší je nechat tam to nejzbytečnější co existuje - defender.
nejlepší řešení používají 4 z 5 brtníků - neinstalují žádný antivir, nijak jim nechybí. (zabití defenderu je jednodušší ve w10 pro)

ovladačem grafiky to asi nebude, toto je netypické chování.
asi bych zálohoval stávající disk a dal novou čistou instalaci, bez všech svinstev jako je avast.

co je tam špatně (ačkoliv to s problémem nesouvisí):

Mezipaměť Intel Optane™ Memory 16GB
Systémový pevný disk Kingston SSD 240GB A400
Zdroj SilentiumPC Elementum E2, 450W

optane: za ten příplatek mohl být normální ssd a ne takový shit.