Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 PC, 1 myš, 1 klávesnice, 1 monitor - KVM přepínač nebo něco jiného?

Ahojte,
jak je uvedeno v nadpisu - mám 2 PC (přesněji 1 notebook s Linuxem a 1 stolní PC s Windows), 1 myš, 1 klávesnici a 1 monitor. Pro ušetření práce, místa, peněz a času chci myš/klávesnici/monitor sdílet mezi obouma PC.
Na monitor potřebuju HDMI, na myš/klávesnici USB.

Jedno z řešení, které jsem našel, je KVM přepínač, ale který? V nabídce českých eshopů jsem toho zrovna moc nenašel, popravdě nic co by vyhovovalo požadavkům HDMI+2xUSB (s rozumnou odezvou, protože na jednom z těch PC hraju hry).
Pak jsem našel něco se SW řešením, že jsou periferie sdíleny přes síť, ale nic pro Linux+Windows.

Nějaký tip jak tohle řešit? Chtěl bych, aby to bylo dohromady, ale v krajním případě budu muset jít do přepínaše na HDMI a do přepínaše na USB.

Řešení:

Jestli nemas vic HDMI nebo jinych digitalnich vstupu na monitoru, tak potom tento KVM:

https://www.mironet.cz/aten-cs692-2port-usb-hdmi-kvm-switch-audio-21-remote-port-selector-18m+dp271957/

Ale pozor, HDMI u vetsiny tich levnejsich switchu funguje jen do fullHD rozliseni, takze monitor s vyssim rozlisenim treba 2560x1440 se nechytne. K tomu je potreba drazsi KVM, coz uz leze do tisicu a pomalu se vyplati koupit jinej monitor.