Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptop nedetekne USB kluc

Mam novy (mam ho asi mesiac-dva) USB kluc Kingston 128GB.
Ked ho zastrcim do svojho laptopu s Win10 vobec mi ho laptop nedetekne. Skusal som vsetky USB porty - nic.
V inych pocitacoch ale ide bez problemov, problem je iba v mojom laptope. Ale zas vsetky ostatne USB kluce a ine USB zariadenia moj laptop spravne detekuje.
Co s tym?

Nepomohlo.
Odinstaloval som ho vnirsoft usbdeview. Ked som ho zasunul tak som v nirsoft usbdeview videl ze sa nainstaloval spat, ale ho nevidim. Ked ho zasuniem, tak mi nod ukaze ze detekoval nove zariadenie, ale to je vsetko - nevidim ho medzi diskami. Skusil som aj pauznut nod, ci ho nahodou neblokuje antivirus, ale nie. Pozeram device manager - nemam tam ziadne nezname zariadenie.

USB kluc Kingston 128GB.

U flash disku s větší kapacitou se mi to už taky stalo.
Prvně dej na PC kde funguje na té flešce vyhledat chyby (pravý klik na flešku → vlastnosti → nástroje → vyhledat errors/chyby).
Jestli nejaké najde tak jen zadej → "opravit" a pak ji znovu zapoj do toho notebooku.

Na flash nemám nic moc duležitého tak jsem ji jen provedl novy format (NTFS) s né větší velikostí alokační jednotky jak 4096o a následovně fungovala bez problému snad dodnes.
(Jesli ta fleška neni vubec detektovaná, nevidíš ji ani ve spravci disku, tak bych od SW opravy na tom NTB moc nečekal).

Jesli ta fleška neni vubec detektovaná, nevidíš ji ani ve spravci disku, tak bych od SW opravy na tom NTB moc nečekal

asi jsi chtěl napsat správce zařízení, je to jedno.
SE9 G2 128 GB - tento noname shit prodávaný pod značkou známého ojebávače flashek je šmejd. ztráta času se s tím zabývat.

kingston nabízí jak rychlé flashky ve velkých pouzdrech za velké peníze, tak totální pomalé šmejdy od oem dodavatelů. proto se té značce raději vyhýbám.

nemám rád velké flashky (kapacitně), obsah se nesprávným vytažením poškodí, já ji kdesi ztratím atd - a přijdu najednou o hodně dat. beru většinou 32gb modely. pokud to má být používané jako bootovací flashka, tak i 16gb.

pak mi záleží na rozměru, kvůli notebookům nebo v práci kvůli hůř přístupným místům u průmyslových pc preferuju menší/užší flashky, skoro jako tato.
na druhou stranu malé flashky bývají často velmi pomalé (mají jen primitivní řadič).
jsem radši když je flashka kovová, nepotřebuju žádné krytky ani zasouvání.

protože jsou flashky spotřební odpad, jejich kvalita je nízká a šizení výrobců velké, těžko na něco spoléhat. zápis souborů bývá špatný, zápis malých souborů u minimodelů tragický.
takový dobrý průměr je adata s102, už asi 10 let.

Ono ale ten USB kluc mi v NB isiel. Niekolko krat som ho pouzil, len vcera zrazu uz ho NB nedetekoval ked som ho dnu vlozil. Ako keby sa nic nestalo....
Tiez mi to pripada ako keby bol problem na strane NB, kedze v dalsich asi 4 PC som ho skusal a vsade ide...
Alebo sa len "nemaju radi" :-|