Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cpu fan

Dobrý den, mám problém odjel jsem na 4 týdny pryč dneska sem se vrátil zapnul pc a přestal mi fungovat větrák na procesoru procesor i5 4690k a větrák scythe mugen max, netočí se, PC se zaplo do BIOSU a píše to tam cpu fan error, večer otevřu bednu a podívám se na to, ale v pc sem se nikdy nějak nehrabal, takže prosím o radu jak to sám opravit pokud je to možné abych stim nemusel do servisu, díky moc

V BIOSu se většinou dá nastavit ztišování rychlosti ventilátorů, možná se to po.. je to nastavená na nejmíň a ventilátor se neroztočí.
Další věc co většinou jde nastavit jsou nejnižší otáčky ventilátoru které to potřebuje aby to nehlásilo "cpu fan error" bývá to v rpm třeba 300,500 a 700.
Je možné že ventilátor se po odpočinku roztočil na 499 ot a systém to vyhodnotil že stojí a zabloknul se protože má limit 500. Měří to jen během chvilky než jde start dál. Já to vždy nastavuju na nejnižší, mám 300.

Podívej se co ventilátor dělá. Pokud by byl v háji stačí sehnat ten větřák do 200kč ne celý chladič.