Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gameport ve Windows 10

Zdar,

mam doma staricky joystick Genius MaxFighter F-31D, ktery se pripojuje pres gameport.

Uz jsem nejakou dobu spekuloval nad tim, jestli neporidit prevodnik gameport-usb a joystick si nezprovoznit i na modernim systemu. Odrazovala me predevsim cena takoveho reseni, ktera je vyssi nez cena joysticku.

Tak jsem zkusil zvolit druhou variantu, ze pridam do Windows 10 zvukovku, ktera ma na sobe gameport a nasledne si joystick pripojim.

No prvne jsem narazil na problemek, ze Creative CT4810 nema ovladace pro 64bit system, takze varianta tehle zvukovky padla. Ovsem nevzdal jsem se a dalsi doma se valici zvukovka Zoltrix Nightingale PRO 6 CMI8738-MX ma ovladace na 64bit Visty a samotna C-Media ma pro cip CMI8738-MX ovladace az na Windows 8. Prekvapive na Windows 10 funguji oboji, ale ani u jednech nevidim ve spravci zarizeni gameport. Pritom na zvukovce je. Treba je prvne potreba instalnout joystick, jenze ani Genius F-31D nema 64bit ovladac. Jsem doufal, ze pujde pouzit nejaky standardni, nemusim nutne rozchodit vsechna tlacitka, staci kdyz bude behat paka, ale zarizeni neni videt, takze problem bude asi v tom gameportu. Ze by s nim Windows 10 uz opravdu nepocitaly? (Ve Windows 7 myslim gameport jeste fungoval.)

Tak co myslite, mam to definitivne vzdat? Pripadne nejaky namet na dalsi pokusy?

Neni to o tom, ze bych neco hral, ale napadlo me to, ze ten joystick me tolik let doma zahali a jestli by s nim neslo neco delat. Neslo. :-/

Konecne zjisteni je, ze gameport neni podporovan v 64bit systemech. Jeste snad pry fungoval i na Vista 32bit, ale na 64bit uz ne.

---

Tak klidne to mohou ovladat na klavesnici, kdyz to umi. Vsechno chce praxi. Osobne mam k leteckym zalezitostem spis odpor, hlavne ve hrach, kde to nehraje prim.