Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač s Dánska

Dobrý den,
od mého dánského zetě jsem zdědil solidní počítač. Bohužel mi nelze spustit Skylink live, i-vysílání ČT ani předplacené O2Tv. Jakmile kliknu na ikonu play, tak se objeví jemné zrnění a počítač se stává neovladatelný a musím ho natrvrdo vypnout. Tuším, že bude asi problém s tím, že ho používal předchozí majitel v Dánsku. Věděli byste, co s tím? Díky

Já bych první dal počítač do kupy, nová instalace Windows, zkotrolovat chlazení (vyčistit a přepastovat - pokud to bude třeba)

Pokud tomu pán nerozumí, at ho dá do servisu a oni to dají za cca 1000,-Kč do kupy.
At se předem domluví na ceně, zadaní bude : český Windows a zkontrolovat chlazení

Nebo nějakému známému co se v tom vyzná.

Ale první to chce zjistit specifikace počítače, jestli to má vůbec cenu.

český Windows a zkontrolovat chlazení

Pokud tam jsou Windows 10, tak ty si na lokalizacni instalacku nehraji, proste tam hodis cesky language pack a mas z toho ceskou verzi. Asi bude rozumne to ale preinstalovat, aby tam mel cisty nezadelany system. Otazka je, zda-li tam potom bude tazatel umet nahrat spravne drivery.