Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utáhne PC hru?

Dobrý den,
uvažuji o koupi hry Minecraft for Windows 10 z Microsoft Store za 769 Kč. Mám notebook HP s těmito parametry: procesor Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU 2,00GHz, paměť RAM 4,00 GB, 64bitový operační systém procesor pro platformu x64 a edice Windows 10 Pro verze 2004, build operačního systému 19041.450. A hra má takovéto požadavky: (minimální:) OS Windows 10 verze 17134.0 nebo novější, architektura x64, paměť 4 GB, procesor Intel Celeron J4105, grafika Intel HD Graphics 4000. A nevím jestli mi PC tuto hru utáhne. Na stránce www.systemrequirementslab.com jsem si ověřil, že vše souhlasí - jediný problém je, že hra prý vyžaduje 3,2 GHz u procesoru a já mám 2,00 GHz. Nevadí to? Bude to fungovat? 769 Kč je docela dost za hru, chci si to ověřit. Nebo neznáte oficiální Minecraft, který má nižší nároky na systém? Dříve jsem tu Minecraft měl, ale ten v březnu 2020 přestal fungovat. Stáhl jsem to nějak z ulozto.cz a šlo to. Vážně nevím. Děkuji za rady. Karel.

Ano pojede. Existuje tucet modu na optimalizaci hry ::) Problem by byl kdyby jsi hrál velkej modpack, nebo instaloval grafické vylepšení hry. Nejaky RAM upgrade ha, rekneme si narovinu chtelo by to rovnou novej notebook, jestli chces lepsi hrani. No i ten modpack na rozjetým světě plnejch blbinek a autofarem jsem hral na AMD Sempronu a 20fps stačilo, ale to byla stará, čestná, nenáročná verze 1.2.5