Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi Fi pro mobil z pc

Zdravím poradnu, v těchto věcech jsem absolutní laik. Potřebuji poradit jestli lze připojit stolní pc k mobilu přes nějaký wifi zásuvný modul, nebo přes BT, připojení mám v pc pevné kabel, žádný router. Win 10. Hotspot nelze vytvořit, není to NB. Případně doporučte konkrétní HV/SW.

Pokud jsem to dobře pochopil, máte doma pevný internet, tedy vám někde ze zdi kouká kabel (případně máte na zdi zásuvku) a ten připojujete do počítače. K tomu, abyste mohl mobil připojit na stejný internet, tak potřebujete z toho kabelu udělat WiFi - tedy kabel z počítače odpojíte a připojíte do toho routeru (AP), ten zařídí WiFi. A taky bude mít výstup pro kabel, takže do něj zapojíte i ten stávající počítač (kebl bude třeba nejspíše přikoupit).

zjistit ip adresu pc, dejme tomu bude 192.168.0.101

koupit 2.router normální značky s 1 nebo žádnou vnější anténou + asi 2m obyčejný lan kabel
(jestli máš doma gigabitový 1.router/přípojku nad 100mb, pak i ten 2.router by měl být gigabit)
připojit pouze jeho lan (žlutý) výstup k domácímu pc, (modrý) vstup wan nikam,
přihlásit se do administrace routeru - podle brožurky nebo nálepky zespodu.
nastavit si nějakou wifi síť, ne tu stejnou jako už je v bytě, taky jiný vysílací kanál.
zásadní kroky:
- nastavit lan ip, musí se lišit posledním číslem: 192.168.0.222
- vypnout dhcp a restart routeru, pokud to vyžaduje
- zapojit kabel ze starého 1.routeru -> původně do pc teď do některé lan. z jiné lan výstup přes 2m kabel do pc.

kdyby ten router uměl režim bridge, bude to jednodušší. ale není to nutné.
nebo u mikrotiku člověk zvolí režim "basic ap" a ono to nabídne správné položky.