Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook vybrat

Ahoj, prosím vás, měl bych na vás dotaz ohledně výběru notebooku. Vybírám notebook na každodenní činnosti, práci, žádné hraní her atp., ale příliš se v tom nevyznám, a proto se ptám na radu zkušenějších. Vybírám mezi následujícími dvěma notebooky a zajímá mě, jaké zásadní rozdíly mezi nimi jsou. Např. jsou u nich rozdílné procesory, tak jaký byste spíše volili atd. Děkuji všem za rady.

1) https://m.alza.cz/asus-14-m409?dq=5763493
2) https://m.alza.cz/asus-x509fj?dq=5763484
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Notebook je notebook. (karel)

V tom případě bych se zeptal následovně:
- hledám notebook se 14 palcovým displejem
- přenosný, lehký, light
- cenovka do 10 000 Kč
- větší disk výhodou.

Nemáte nějaké nápady? Za každé tipy budu rád, děkuji :-)

nevím jestli něco takového existuje, možná na čínských shopech s noname krámy.

hledáš ntb s nízkou cenou, čili pravděpodobně s odpadovým nevhodným procesorem.
k tomu chceš co největší disk, takže hdd 5.400ot - to ten nic moc výkon ještě trochu přiškrtíš. taková úspora pár tisíc kč se opravdu "vyplatí".
(jedině pokud jsi důchodce a máš na každý úkon týden času)

pouze 2-jádrové modely, 14", s klasickým hdd a do 10t. bys snad našel ještě mezi repasovanými firemními notebuky.
až tě ten pomalý krám za půl roku omrzí, za 3 tisíce ho od tebe odkoupím.

právě slabší procesor potřebuje podpořit aspoň rychlým diskem, čili ssd třeba 250gb.
potřebu skladování třeba hromady filmů zastane disk 500gb, kterých se kdekdo zbavuje, stačí jen dokoupit usb box.

Jenom dodám, vyzkoušet na prodejně, připojit k wifi a řádně otestovat!!!!!!!!!!!!!! Prodejce neodpovídá za systém. Jsou to šmejdi, narvou tam nesmysly a nejdou prohlížeče. Vlastní zkušenost s Alzou a Dellem (ten za to nemohl). Nakonec reinstal v servisu za 650,- Kč.