Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Freesync vs gsync

Dobrý deň akurát som kúpil monitor
https://www.alza.cz/24-5-dell-aw2518hf-alienware-d5093919.htm
a vidím že má freesync synchronizaciu obrazu. Lenže to je pre AMD grafické karty a ja mám nvidiu. Monitor sa bude používať na hranie hier. Je problém keď pripojím tento monitor na NVIDIU grafickú kartu prípadne bude tam obrovský rozdiel, vďaka ktorému sa mi tento monitor neoplatí mať napojený na NVIDIA grafickej karte? Prípadne viete mi povedať bližšie čo tento gsync u nvidia kariet spôsobuje a či je to výhodné a potrebné mať pri takomto type monitoru ?

Za odpoveďe vopred ďakujem

Je na netu par komentaru lidi, kteri tvrdi, ze na tom GSync Compatible rozbehali. Muzes to take zkusit, kdyz ten monitor mas.

Jinak co jsem koukal po testech, tak z toho monitoru citim jen hnusne 6bitove barvy. Ale tak nekomu staci jen ty vysoke Hz.

Bude potrebné ho zapojiť cez displayport a mal by fungovať aj gsync compatible.

Inak tento monitor som chcel kúpiť aj ja, tiež mám nvidiu, takže ak to rozbeháš, tak poskytni nejaký report, že ako si spokojný.

Taky jsem teď toto řešil při koupi nového monitoru, našel jsem toto:

NOVINKA PRO ROK 2019: NVIDIA podporuje FreeSync

NVIDIA se rozhodla, že konečně začne podporovat otevřený standard Adaptive Sync, který zastřešuje oblíbenou technologii FreeSync. Tu nově podporují grafické karty s jádrem Pascal a Turing. Jmenovitě se jedná o NVIDIA GTX 1050, GTX 1050 Ti, GTX 1060, GTX 1070, GTX 1070 Ti, GTX 1080, GTX 1080 Ti, RTX 2060, RTX 2070, RTX 2080, RTX 2080 Ti a Titan RTX.

Takže pokud máš tyhle, nebo jakékoli novější GK od Nvidie, nemělo by být podstatné toto řešit.