Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ext.HDD a fleška nejsou vidět v souborech pc (pouze v discích)

Formátoval jsem flešku a byla vidět pouze v PC a nebyla v TV. Přeformátoval jsem jí jinak a přestala si mu ukazovat i v pc běžně. Najít jí lze v discích. Viz.foto

https://ctrlv.cz/Scdm

Protože mi na ext.HDD 500 GB nešlo vložit ani několik GB dat, přeinstaloval jsem ho také a výsledek je zcela stejný jako u flešky. Je pravda, že obě média jsem použil před tím na přeinstalaci Linuxů.

Formátoval jsem to: Přepsat stávající data nulami (pomalé) Druhá možnost je rychlé, nepřepisovat stávající data, ale to nic nedělá, když zvolím tuto možnost, neformátuje to.

Rozdělění jsem zvolil: Nerozdělovat prázdný. Na flešce jsem pak ještě zkusil druhou možnost: Kompatibilní se všemi systémy a zařízeními (MBR/DOS). Ale nepomohlo. Poslední varianta je tam ještě kompatibilní s moderrními systémy a pevnými disky 2TB (GPT)

Vytvořit oddíl jsem nezkoušel. Nikdy jsem to nedělal. Ukazuje to velikost oddílu 30,8 GB, následující volné místo 0 GB.

Co se s tím dá dělat?

přiřadil jsi tomu disk typu mbr. (windows to dělají automaticky a neptají se zvlášť)
nemáš tam vytvořený oddíl, který musí být nějak naformátovaný = ntfs / exfat / fat32
(volné místo neznamená tvůj nenaformátovaný disk, ale prostor mimo něj)

když tomu málo rozumíš, dělej to pod windows.
horší je microsoftí správa disků, rozumnější jsou partition managery třetích stran.

Možná si zatím ujasni, k čemu ten disk či flešku budeš používat. MBR je celkem jasný (GPT nepotřebuješ), FAT32 je vcelku univerzální (ale má limit 2/4 GB na soubor). Pro Windows je ještě třeba "přiřadit písmeno", což nutno udělat ve Windows.

Pro Windows je ještě třeba "přiřadit písmeno"

... u flashky?
takový stav nastává u dodatečně připojeného usb disku ve starém hirens boot cd, ale to tu neřešíme.

tazatel je začínající linuxák a místo aby ve svém os na tom disku vytvořil primární oddíl, půjde radši do knihovny.
možná by mu stálo za to mít v pc druhý záchranný disk s windows. pak by mohl kontrolovat i přiřazování písmen.

Windows jsem měl také, měl jsem oba na pc, ale rozhodl jsem jít pouze jednou cestou, i když to bude znamenat sem tam nějakou věc, kterou budu muset nějak řešit, ale 90% věcí mi jde v pořádku a jsem spokojený.

Půjčil jsem si teď notebook s Windows, tak to zkusím teď. Samo to možnost ihned formátovat ve složce tento počítač nenabízí, tak si projdu ty předchozí příspěvky. Nějaký ten správce disků musím pohledat, nikdy jsem ho ani ve Windows nepoužíval.

Zatím jsem našel správce úloh, správce zařízení...