Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber 100Hz LG nanocell TV LG 55SK8100PLA alebo LG 49NANO86

Dobrý deň,

rozhodol som sa kúpiť nový TV, zo všetkých čo som pozeral som sa rozhodol pre nanocell TV od LG, konkrétne medzi 2 typmi TV LG 55SK8100PLA (2018) alebo LG 49NANO86 (2020). Parametre majú skoro identické, rozdiel je v tom, že jeden je model ešte z roku 2018 a druhý je model roku 2020. Hľadal som 4K TV s dobrými pozorovacími uhlami, takže obyčajnú LED som nechcel (predtým som mal otočnú TV, nemusel som riešiť pozorovacie uhly, ale neprehrávala videá s kodekom H265), taktiež chcem využiť Netflix. Rozdiel v cene skoro 200€ (starý model samozrejme lacnejší). Neviete mi poradiť či je lepšie kúpiť starší model, ušetrené peniaze by mohli ísť do reproduktorov alebo predĺženej záruky, alebo je lepšie kúpiť novší model? Neviem sa dopátrať či používajú rovnaký procesor.
https://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecky/lg-55sk8100pla (cena 580€)
https://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecky/lg-49nano86?src=sug&s=lg%2049nano (cena 750€)

Musi to byt LG ?

Za ty stejné penize mas SONY "KD" s obrazovkou VA, ktera je IMHO na sledovani filmu podstatne lepsi (o to i softwérem, upscaling) jako IPS ktera nedokaze podat tak dobry kontrast (cernou) coz ve filmech hlavne v tmavsich scénach chybi.

Formát TV, televizních nebo přes USB/LAN ?

Když vemu namátkou třeba SONY KD-55XH8096 (IPS), nebo KD55XH81 tak podpora formátů je MPEG2 et MPEG4 ( SD & HD) et HEVC/H.265 tak jakou u té LG.

• List podporovnych (SONY):

MPEG1 : MPEG1 / MPEG2PS : MPEG2 / MPEG2TS (HDV, AVCHD) : MPEG2, AVC / MP4 (XAVC S) : AVC, MPEG4, HEVC / AVI : Xvid, MotionJpeg / ASF (WMV) : VC1 / MOV : AVC, MPEG4, MotionJpeg / MKV : Xvid, AVC, MPEG4, VP8. HEVC / WEBM : VP8 / 3GPP : MPEG4, AVC / MP3 / ASF (WMA) / WAV / MP4AAC / FLAC / JPEG ;WEBM : VP9/AC4/ogg/AAC/ARW

PS: Ono, nemusi být špatné, si k té TV připojit přes HDMI nejaky Android TV jestli potřebuješ co nejlepší podporu formátu audio/video a zaměřit se spíš na kvalitu obrazovky a zvuku jak podporu formátu .
(jako nejlevnější zařízení bych asi doporučil Amazon Fire TV Stick 4K na kterém je i pozadovany Netflix, ktery podporuje snad všechny možné, s podporou Dolby Vision & Atmos, HDR10, HDR10+ ve slevách často za 39€. Pak si na něj nainstaluje třeba VLC nebo na jaké aplikace jsi zvyklí..)

U dnešních normálních televizi (střed) s Quad-Core a 2Gb + procesor (Quantum) na výpočet AI/Upscaling není problém.

Problém jsou spíše některé omezení těchto OS z dílny každého výrobce (android, linux) a jejich optimizace které přináší , ať Tizen tak Spahi (Linux) od Philips. 7 řada od SAMSUNG nemá nejhorší HW i přesto mi případne hodne špatně optimizovaný a navigace v menu nejsou moc reaktivní, ale možná vyšel nějaký Update.
(proto je lepší zvolit nějaký Android TV box zvlášť, ale určitě to není podmínkou)

Na Netflix, Youtube a podobně přímo na TV stačí CPU Dual-Core + 1.5Gb RAM.

jsou jen 3 vyrobci kteri stoji za zminku, pokud jde o top-class LCD TV (quantum dot, 100Hz, FALD) - Sony, Samsung a u nas malo znamy TCL. Sony ma par skvelych modelu, Samsung taky (vseobecne Q70-80-90 - "premium class"). TCL neznam. Vyber mezi Sony a Samsung je prakticky jen o tom jestli Android, nebo Tizen - ja osobne android nechtel. Od TV chci spolehlivou funkcnost, a ne udrzovat pri zivote Tamagoci (malinko prehanim, nicmene...)

- v low-endu nebo mid-class klidne LG, dobr pomer cena - vykon. Naopak nebrat treba levny Samsung - rozdil mezi "premium" a "standard" radou je hodne znat.

jsou jen 3 vyrobci kteri stoji za zminku.

TCL nejsou špatné, hlavně poslední 2 řady za dostupnou cenu na QLED ujdou. (brzo budou pouzivat JOLED /japonsky OLED)
Určitě stojí za zmínku i "Panasonic /TX s OS Firefox" a "Philips" (OLED8). Nedávno jednu od nich zakoupil (normalni střed rada PUS, nic brutálního) hlavně kvůli Ambilight, bez kterého už bych TV asi nechtěl :p

Neduha (né vyloženě pro každého) muze byt SaphiOS. Zvuk, obrazovka u zmíněné řady Philips taky stojí za řeč tak jako provedení a podpora HDR10+ a Dolby Vision & Atmos (Dolby Vision YCB 4.2.2 12Bit 60Hz a Rec BT2020).
(co se týče LG, jestli se nepletu, většina OLED co obsazují jiní výrobci jako Samsung pochází od nich LG Display. Jak je to u OLED s vypalováním obrazovky a životnosti nevím )

jj, v OLED je stav malinko jiny, proto taky pisu o LCD - tam bohuzel nema LG nebo Philips moc co nabidnout, v srovnani s temi "top" modely Sony/Samsung/TCL. Rekl bych ze na vyvoj nejakych "top" LCD rezignovali. Kdysi mel Philips slusne LCD TV, ale postupne jak ho koupili cinani jde do haje... :-(