Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externý disk

Dobrý večer,mám externý disk Maxtor M3 portable 500 giga.Mám na ňom niekoľko filmov.Dnes som disk pripojil k tv samsung rok výroby 2012 tuším tip UE40es6300....Pustil som film z disku,a asi po 15 min.mi disk odpojilo zariadenie bolo odpojené.Skúsil som iný usb tam ho ani nenačítalo.Disk som pripojil k druhej tv philips je o niečo starší,ten istý film,to isté.Skúsil som iný film na tv philips,ten išiel cca 45 minút a potom mi disk odpojilo.Vyhodilo na tv že je prázdny.Ked ho pripojím k notebooku všetko ok.No možno keby som si pustil nejaký film zrobilo by mi možno to isté.(trocha mimo problém)...Už asi cca 2 mesiace sťahujem filmy a ukladám si ich na ext.disk/y,minul som už 2 externé disky.....1 terový a 500 giga tie sú zatiaľ oki.No a tento Maxtor 500 giga,ktorý blbne.Keď tak nad tým premýšľam asi sa nato vy.....,ešte by om potreboval zakúpiť aspoň 1 terový disk.To budem mať 4 disky s filmami,to je o ničom,možno by bolo riešenie zakúpiť napr.5 terový,čo je určite drahší,a otázne či mi ho načita/jú moje tv.Pekný večer

rok výroby 2012 tuším tip .Pustil som film z disku,a asi po 15 min.mi disk odpojilo zariadenie bolo odpojené.Skúsil som iný usb tam ho ani nenačítalo.

ten išiel cca 45 minút a potom mi disk odpojilo.

Pravděpodobně půjde o postarší USB které neposkytuje k 5V dostatečně ampér kde pri větším datovém toku nemá dostatečně šťávy a tak se odpojí.
Je na té TV u USB portu napsané kolik mA ? Ke koretnímu chodu potřebuješ suma sumárum nakých 5V 1A (dejme tomu ~ 900mA jako minimum)

k tomu softu HD tune,je k dispozícii aj slovenčina alebo čeština

Ne.

Mám aj program Aida 64,neviem či aj tam sa dá vykonať kontrola disku?

Neda.

Kontrolu som vykonal tak že som v programe klikol na Error Scan

A vysledok? Co kolonka "Health", su tam nejake problemy?

Dobrý večer test eror scan nenašiel žiadnu chybu.Všetky kocky sú zelené,kontrola trvala 1 hodinu 27 minút.Teplota disku bola počas kontroly 23 stupňov,po kontrole stúpla na 41.Dobrý program len škoda že je v angličtine,na kontrolu ok,ostaným veciam tam nerozumiem.Kolonka Health - Status všetko ok.Dá sa nejak tento program rozumne nastaviť,aby som niečo nepokazil ,aby ma informoval o stave pevného disku

Dá sa nejak tento program rozumne nastaviť,aby som niečo nepokazil ,aby ma informoval o stave pevného disku

Nastavit se možná dá ale nevěřil bych tomu.

Už tento přenosnej fungoval s těma tv nebo je to první pokus ?
Odpojí se to u stejného filmu ?
Když ten film pustíš v ntb tak ho to celý přehraje ?

Možná se ten disk s TV prostě nesnáší a chtělo by to jinou značku. Nebo prostě chvilkově nedostane dost šťávy.
Nebo je disk načnutý a pokazí se.

aby ma informoval o stave pevného disku

používám crystaldiskinfo, který je srozumitelný i dětem.
jeho zobrazení stavu může být prvním rychlým pohledem co od disku čekat - dlouhá kontrola totiž může odcházející disk definitivně popravit.

kontrola povrchu v hdtune odpovídá windowsímu chkdsk, s tím že ms nástroj si lépe kontroluje souborový systém.

pro automatické vyhodnocení stavu pc při zapnutí používám nirsoftí https://www.nirsoft.net/utils/disk_smart_view.html s filtrem textového výstupu, ale to se pro externí disky nehodí.

Ďakujem všetkým za rady.Ono ešte som zabudol,predtým ten disk bol používaný na nahrávanie z setopboxu digislovakia,musel som ho tam najskor naformátovať.Ked som ho pripojil znova k notebooku nebolo ho vidieť v Tento počítač,tak som ho musel znova aktivovať cez Správu diskov.Tak možno aj to može byť problém.Alebo: Pravděpodobně půjde o postarší USB které neposkytuje k 5V dostatečně ampér kde pri větším datovém toku nemá dostatečně šťávy a tak se odpojí.Už asi viac ako 5 rokov mám disk intenso 1 tera,ten ide v pohode aj v notebooku a aj v tv.Od sťahovania filmov som upustil,usúdil som že je to zbytočnosť,kedže si film možem znova stiahnuť alebo pozrieť online.Ešte by ma zaujímalo,nestačilo by k tej kontrole externého disku klasika cez Tento počítač - Vlastnosti - Nástroje - Skontrolovať.V čom je rozdiel soft tretej strany a klasika kontrola cez Tento počítač....

Je to něco jiného ... chkdsk z Windows kontroluje integritu filesystému, kdežto jiné programy mohou kontrolovat fyzický stav zápisu na sektory (stopy). I když to souvisí, není to totéž (chkdsk nejspíš nezajímají "nepopsané" sektory, kdežto pro zápis dat musí být funkční).