Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte mi FireWall

Kerio není zadarmo, a já moc programy, co nejsou zadarmo nemám rád :-)
Zonealarm se prý údajně nedá odinstalovat, a je problém ho vymazat, a to říká dost lidí, takže jsem nedostal odvahu si ho instalovat.
A firewall ve windows není prý moc dobrý.
Comodo mi nejede.

Doporučte mi nějaký firewall...

Díky moc

este som to neskusal a ani netusim, kde sa v default ms firewall-i VISTA daju nastavit zakazania pre ODCHADZAJUCE volania (z PC von) pre konkretne programy. mozetr niekto trochu nakopnut, co treba kliknut, lebo som to tam akosi nenasiel, hoci sa tvrdi, ze v tejto verzii MS win. VISTA to ma vediet blokovat aj odch. volania.

ja tam vidim len vynimky, ktore sa vztahuju na prichadzajuce volania - block

asi mi tento firewall bude ukradnuty, ale len zo zvedavosti, kde je ten pes zakopany :)

diky za mozne odpovede

jasnee

fajn, je to v nastrojoch pre spravu taka ista ikonka, len ma podstatne viac moznosti nastavenia

aj tak je to len hracka pre nas, aj tak si win urobi, co chce vo vlastnom OS :)

este, ze su aj HW firewalls, aj ked nechrania vsetko :)

dobre na ext sw okrem win sw

dik.

O tomto píšu kousek výše.

FW z Visty se mi právě proto zdá maximálně vhodný, protože kromě toho, co má správný FW (viz Vladimír, touchwood...) dělat, umí nad rámec toho zkrotit i jednotlivé aplikace, pokud to uživatel z jakýchkoliv důvodů požaduje.

Že by se Windowsy dělaly co chtěly při uživatelském nastavení firewalu, tohle bude IMHO blbost. Nebo si myslíš, že když v něm zakážeš přístup nějaké aplikaci, klidně od MS, na internet, že jí tam visťácký FW just pošle?

z 1) odstavcom suhlasim

v 2) som si nie celkom isty (kiez by si mal pravdu), pretoze o tom nedavno informovalo viacero IT serverov, ze napr. windows update alebo overovanie pravosti atd.. obchadza akekolvek nastavenie, t.j. ten FW z Visty je na ircitej vyssej vrstve, a Vista ho na nizsej urovni moze obist kedy chce. t.j. aj dobre napisany RootKit apod.

3) inak ten MS Vista FW je celkom dobry, len som tam neprisiel na to, ze ako nastavit napr:

vsetky OutBound aktivity zakazat, a iba vybrane povolovat.

-je to tam nastavene opacne, t.j. vsetky OutBound povoluje, len vynimky uplatnuje podla nastavenia

(t.j. ked som vytvoril outbound pravidlo vsetko blokovat, a potom ine pravidlo - nieco povolit, tak platilo stale - vsetko blokovat )

Co tak tady čtu v tomhle threadu, seriózní debata s tebou bude těžko možná, tak snad jen ad 2)

- to že sis přečetl nějaký bulvární článek a sice jsi nepochopil, v čem je zakopaný pes ale určitě za to může zlý MS který se snaží všechny špehovat (nemusí být tvoje chyba, články jsou různé) a přitom sis vzpoměl na to, že jsi kdysi četl něco negativního o MS firewallu a celé to hodil do jednoho pytle ještě nic neznamená.

To co jsi četl bylo nejspíš to, že TCP/IP stack ve Windows XP SP2 a vyšší ignoruje nastavení souboru hosts, pokud přepisuje nastavení pro update.microsoft.com, což sis spojil nějak s firewallem(?) a vytvořil tenhle učený blábol:

t.j. ten FW z Visty je na ircitej vyssej vrstve, a Vista ho na nizsej urovni moze obist kedy chce. t.j. aj dobre napisany RootKit apod.

Paranoia se dá léčit.

Vista firewall spusť z Ovládací panely - Nástroje pro správu. Tam je pak přístupná možnost plnohodnotného nastavování (třeba i toho blokování odchozí komunikace pro jednotlivé aplikace). Nebo si rovnou udělej na ploše zástupce pro: ..system32/WF.msc Můžeš si pak nastavit doslova to, co chceš.

Vím, že MS žere malé děti, jak onehdá někde psal Vladimír ;-), ale nevěřím, že při zakázání odchozí komunikace třeba pro MSIE či WMP tohle bude jejich FW ignorovat.

dik za radu, ale to uz viem -to plnohodnotne nastavovanie, len sa mi nechce zakazovat postupne vsetky programy/aktivity -outbound, ale naraz povedat, ze vsetko zakazat, a vybrane povolit. s tym som tam neuspel

2) k druhemu bodu: toto fakt nema zmysel rozdiskutovavat, je to o dovere/nedovere k uzavretemu produktu, t.j. nie k serioznym diskusiam

predpokladajme doveru -a je to vybavene :-)

Prošel sis opravdu dobře ta outbound nastavení? Není to tam někde zahrabané? (...jsem teď v XP a nemůžu restartovat do Visty...). Já tohle necítím potřebu použít, tak hluboko do FW nastavení jdu jen tehdy, pokud bych potřeboval něčemu (v rozporu se zámyslem autora) na internet zakázat přístup.

tiez uz ten NB s Vistou nemam v rukach, takze teraz to tam nemam ako zistovat, ale skusal som dost a nic sa nedarilo,

ale niekedy v buducnosti by som tam rad nastavil par pravidiel a mal pokoj

-napr. som si nevsimol, ze by sa tie pravidla uplatnovali v nejakom poradi, ako napr. v inych firewaloch - v packet fitroch.
tam stacilo dat ako posledny filter - blokovat vsetko, a vsetko, vo nebolo pustene nad tymto filtrom zadrzal ten posledny blcok filter.

nic, niekedy to mozno zitim. dik.