Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem předinstalovaný IO štít (základní deska)

ahoj,
rozmýšlím se nad zakoupením základní desky, kde jedna má předinstalovaný IO štít, což nebývá zvykem..no, ale trochu mám z toho obavu, protože běžný externí IO štít u většiny desek, který se nejprve natlačil do daného výřežu ve skříni, měl právě vyvažovat různé odchylky pozice desky, aby si přesně dosedla na distanční sloupky a podobně..ale s předinstalovaným IO to přece musí být problematické?..co když je pozice ve skříni právě pro IO vyřízlá s větší odchylkou, nebo distanční sloupky mají nepatrně jinou výšku(v desetinách mm), tak nakonec taková deska s IO po přitlačení do vyřízlé pozice ve skříni, třeba může nad některými distančními sloupky "levitovat", protože na nich nebude dosedlá, ale bude držena právě tím IO štítem a aby správně dosedla, tak se po přišroubování potom musí trochu ohnout? :-/

vše by ale měnil fakt, pokud by se deska s předinstalovaným IO nemusela zacvakávat do daného výřezu ve skříni?..ale pouze položila na distanční sloupky a IO štít se jen lehce opřel o daný výřez ve skříni?

instaloval tady někdo takovou desku do skříně?

Ahoj
je to právě na ulehčení. Odpadá spousta starostí typu zapomeneš ohnout plíšek od síťovky a ta vjede do portu nebo tam kousek plíšku vjel do usb nebo ti něco z toho backplate vjede pod nehet.
Prostě tu desku celou strčíš do díry v case a připevníš.
Mám https://www.asus.com/cz/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/

vše by ale měnil fakt, pokud by se deska s předinstalovaným IO nemusela zacvakávat do daného výřezu ve skříni?..ale pouze položila na distanční sloupky a IO štít se jen lehce opřel o daný výřez ve skříni?

položíš desku na distační podložky tím je daná výška a pošoupneš to trochu směrem do díry na backplate, jak uvidíš v otvorech MB středy distančních podložek nasadíš šroubky a máš hotovo. Ono si to ochotně sedne protože je to mechanicky pevné bez domačkávání jako u tenkého backplíšku. To je celé.

a ten předinstalovaný IO na desce se i musí "nacvaknout" do toho výřezu ve skříni(jako u externích IO štítech), nebo se jen lehce přitlačí s ohledem na střed sloupků?

děkuji za odpovědi

jen ještě poslední věc pro upřesnění:
U mě krásně vjel do připraveného otvoru ale i kdyby bylo potřeba trochu přitlačit tak to půjde líp než ten plíšek. Díky tomu že to nemusí v tom otvoru držet (protože ho drží deska) tak to asi dělají o fous menší.
- a vjel tam právě bez toho "zacvaknutí" do výřezu v skříni? .. IO štít jsem vždy bral i tak, že by měl být navíc pevně spojen s PC skříní a základní deskou, pro lepší uzemnění