Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EPSON L6190 - skenování z tiskárny nenalezne PC

Mám síťovou tiskárnu EPSON L6190, připojenou k Mikrotiku. Používají ji momentálně 3 PC v síti (domácí LAN).

Tisk ze všech PC funguje.
Skenování (spuštěné ze všech PC) funguje.
Skenování spuštěné přímo z ovládacího panelu (dotykový display) tiskárny probíhá tak, že je potřeba vybrat PC v síti, na který se má sken uložit, a vybrat formát (pdf, jpg). Donedávna výběr tiskárny fungoval, vždy jsem tam viděl (měl možnost výběru) svůj PC. Dnes jsem si všiml, že tam není - jen PC manželky, která ale VŽDY skenuje z PC a z ovládacího panelu nikdy neskenovala.

Zkoušel jsem restartovat PC, tiskárnu, nainstaloval jsem v tiskárně poslední firmware, nic nezabralo. Ve firewallu Mikrotiku nic divného nemám, nic jsem neměnil. Žádný problém nezaznamenal ani Epson Printer Connection Checker.

Vypadá to tak, že můj PC tiskárnu/skener vidí, ale Epsonka nevidí můj PC.

Čím to může být, co vyzkoušet?
Vím, není to fatální problém (mohu skenování spustit z PC), ale štve mě to.

Díky za tipy.

A když dám na tiskárně výběr skenování ne "Počítač", ale "Počítač (WSD)", tak se tam můj PC objeví (ale zase ne manželky, která jej má teď zapnutý!) a při jeho výběru mi v PC vyskočí okno

[91021-wsd-png]

kde vyberu "Skenovat" a normálně sken proběhne, obrázek se uloží do mého PC (Knihovny - Obrázky - 2020-09-03). Z toho mi to vychází, že tiskárna se nějak k tomu mému PC dostane.

Ovladače tiskárny jsem neměnil a Windowsy mají zakázané je aktualizovat.