Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Pomoc při odstranění viru

Dobrý den, dnes se mi v počítači objevil virus pravděpodobně když jsem navštívil stránky img burn a chtěl stáhnout tento program. Nechal jsem pc zkontrolovat windows deffendrem který našel ještě další vir (viz příloha).V počítači se mi sama objevila složka zalohování windows a office. V deffenderu jsem dal akci odstranit, a tak se ptám jestli lze udělat ještě něco nebo tyto kroky jsou dostačující. Předěm děkuji všem za odpověď.

Ani jedno není malware.
To první je reklamní modul OpenCandy nebo prostě modul, který se někdy přikládá k programům a obvykle je detekován jako PUA (
Potenciálně nežádoucí aplikace). Kdysi se přikládal myslím i k utorrentu/bittorrentu (volitelně). Pokud sis ho nacpal do systému, to svědčí o tvé (ne)inteligenci.
To druhé je kms aktivátor na windows/office, prostě jsi warezák no, nechápu čemu se divíš, že ti Defender od Microsoftu hlásí aktivátor jako HackTool, když ten KMS je na Office a Windows :-/ Nechápu proč tam máš zrovna verzi kms aktivátoru, která je detekovaná, proč tam nemáš avrf verzi kms aktivátoru, která detekovaná není.

Ježiš.
Ty tam máš na déčku ve složce stahování msactbackup v raru a i rozbalený a ty se mě ptáš co to je?
Ty ten program tam máš, tys ho asi potřeboval, já ne.
Předpokládám, že je to program na zálohu aktivace a obsahuje i kms aktivátor, to tipuju podle názvu a podle toho jak jej detekuje defender.
Neznamená to pro tebe vůbec nic, prostě ty dva soubory (exe a rar) smaž a je to. (to samé platí i pro ten opencandy)