Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ping spikes

Zdravím, už jsem vážně docela zoufalej. prolezl jsem na internetu k tomuhle snad vše a vše čemu jsem aspon trochu rozuměl už jsem vyzkoušel.
Poslední cca dva týdny se mi v online hrách ( Cs:go, LoL ) začli objevovat nepravidelné lag spiky. Přibližně tak jednou za 10-30 sekund jsem se sekl a najednou objevil kde jsem neměl, prostě klasickej lag. Na ukazatelích latency ve hře se ovšem nic neobjevilo ani v jedné hře, v obou stabilní nízký ping kolem 20ms. Při bádání po internetu jsem objevil příkaz ping v cmd, kde jsem zjistil že když pinguju IP svého routeru, ve stejných momentech kdy se hra lagne, se v cmd místo pingu na router 1ms, objeví řádek v rozmezí 200-700ms. Dále jsem zkusil pingovat ip 8.8.8.8, prý google server, a i zde se objevují spiky ve stejném rozmezí, stejně tak když pinguju ip svého providera. V nastavení windows už jsem vypnul urcování polohy, sdílení updatu s dalšími pc a takové ty další snažší věci jako reset sítě, sken proti virům, malweru, ransomweru už jsem taky zkusil. Volal jsem i poskytovateli, který mi řekl že u nich žádný problém nevidí a poslal mi akorát nějakej navod jak změnit nějakej kanál na routeru, což jelikož je v nastavení pod kolonkou wireless a já mám PC připojené z routeru kabelem, asi nemělo šanci na úspěch. Packet loss, cmd ukazuje 0. Stáhl jsem ccleaner a vyčistil celý pc a přes driverbooster aktualizoval ovladače na vše co mám v pc. Poslední věc v kterou doufám je že prostě jen odešel můj 5 let starý tp link tl-wr743nd, takže mám v plánu o víkendu koupit nový router a modlit se at to pomůže, protože jestli ne tak bude asi chyba v mém PC/Windows. A tam už vážně nevím co zkusit. Kdyby měl někdo nějaký nápad.. Byl bych vděčný, už jsem nad tím strávil hodně hodin. Bohužel nejsem žádný expert, takže tajně doufám že se tu nějaký najde.
Specifikace PC
CPU: AMD Ryzen 7 3700X
GPU:VGA nV MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
MB:MSI MPG X570 GAMING PLUS / AM4 / AMD X570, ATX
RAM:RAM Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 (HX432C16FB3AK2/32) HyperX Fury RGB, black
HDD: SSD A-Data XPG SX8200 PRO, M.2 2280, 3D TLC - 2TB
OS: Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM

ccleaner a driverbooster jsou nesmysly, ktere nic nespravi. uzitecnejsi je kontrola nejakym antispywarem.
je tam doinstalovany nejaky antivir? kdyz ano, presny nazev?
dalsi info o sitovem provozu muze dat "ms tcpview", zvlast pri tom lagu.
typ sitovky na msi desce se mi nechce hledat, snad tam neni smutne prosluly "killer" kram.
taky kontrola co vsechno je v "po spusteni" atd. neni marna, zvlast s ohledem na sit. vypis viz "ms autoruns".
k routeru: wr743 neni nejnovejsi, muze mit po case problem s napajecim adapterem. pro domaci interni az gigabit sit je vhodna vymena za novejsi, treba: archer c6.

... Stáhl jsem ccleaner a vyčistil celý pc a přes driverbooster aktualizoval ovladače ...

Takže kromě výměny routeru tě čeká ještě kompletní přeinstalace Windows.
Před instalací systému si postahuj ovladače z webů výrobců HW (především základní desky). Po instalaci zapomeň, že existují programy typu CCleaner nebo DriverBooster. Jediným výsledkem těchto programů je rozdrbaný systém (nemusí se projevit ihned, ale až časem, když budeš třeba instalovat nebo proběhne nějaká aktualizace).

Pokud jsi zjistil:

... ve stejných momentech kdy se hra lagne, se v cmd místo pingu na router 1ms, objeví řádek v rozmezí 200-700ms....

měl jsi nejprve zkusit vyměnit router. Je přece jasné, že za vysoký ping na tvůj router poskytovatel nemůže.