Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí router (ne Mikrotik)

Ahojte,
mimo Mikrotiku, existuje nějaká jiná značka, kterou lze doporučit pro domácí síťování a nestojí majlant?
Mám teď možnost zbavit se svého Mikrotiku a koupit něco jiného, tak toho chci využít.

Nesedí mi jeho logika nastavování (např. rodičovská kontrola ve srovnání s konzumníma TpLinkama je pro mě strašná) a hlášky typu "ERROR: not enough disk space, 7.4MiB is required and only 7.4MiB is free" jsou jen třešnička na dortu. Profík se s tím určitě kamarádí; já ne.

kdysi jsem měl právě nějaký starý TPlink, dal jsem si tam dd-wrt a byl jsem spokojený jak želva, všechno se dalo krásně nastavit, v životě se to neseknulo a dokonce to ovládání mělo i logiku a intuitivně se v tom dalo najít, co jsem chtěl. Takže pokud stále platí, že TPlink s dd-wrt je dobrá volba, půjdu do toho zase.

na legendarnim WR1043ND

jedna technická, ten legendární krám za život zásadně obměnil střeva, první "gigabitová" verze zvládala propustnost jen ~250mb (stará zakulacená krabička). na dobu před 10 lety i tak pokrok, ale dnes bys tento krám asi nechtěl kupovat.
až některá novější generace přešla na placatější hranatý design, uvnitř samozřejmě úplně jiné brouky.