Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem padání win XP

nazdárek,potřeboval bych poradit,už mi během týdne po třetí kleknul počítač.mám windows XP prof.sám se restartuje,obrazovka zčerná a oběví se:Systém windows nelze spustit.uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:/windows/system32/config/system

tento soubor můžete skusit opravit spuštěním instalace systému windows pomocí originální instalační diskety nebo disku cd-rom.opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce.
to bohužé nejde a musím to kompletně přeinstalovat,nic sem si sám nesmazal,teĎ sem měl nainstalovaný jen ovladače a prístup na internet a avast a stejne to kleklo,prosím poraďte,díky

ram: pohledej na netu .iso třeba "ultimate boot cd", měl by na něm být nějaký memtest.

teplota: různé hw-info programy zobrazují teplotu cpu, případně chipsetu. nebo po nějaké době provozu restartuješ a podíváš se do biosu. nebo si sáhneš na chladič.
u integrované grafiky se bez chladiče přehřívá chipset, ale to by bylo v biosu vidět.
u malé case s výkonnou grafickou kartou a starým zdrojem s 8cm větrákem zas funguje špatně odvětrávání.

chyby hdd: u disků se dá v biosu zapnout podpora s.m.a.r.t, existují utility pod windows pro sledování změn.