Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Compaq Elite 8300 - Zdroj?

Zdravim. Dnes sa mi stala taka vec, prezeral som len web a pocuval hudbu a z nicoho nic sa mi vypol pocitac. Najprv som nechapal, doteraz sa mi nic podobne nestalo, ziadne problemy. Teploty boli na 100% v norme, takze nejake prehriatie nehrozilo. Ale nasledne, ked sa uz pocitac nedal zapnut, vedel som ze nieco nieje v poriadku. Usudil som, ze podla mna odisielv tom lepsom pripade zdroj, alebo v horsom maticna doska?. Dalsi zdroj nemam, nemam to teda ako odskusat. Planujem teda nejaky kupit, ale absolutne netusim, aky novy zdroj tam kupit. Aktualne len viem, ze budem potrebovat pravdepodobne redukciu "24 Pin to 6 Pin ATX Power Adapter Cable" na ATX zdroj, aby vobec siel pripojit na tu dosku. Kazdopadne, doteraz tam bol povodny zdroj, "HP Power supply D10-320P1A 320W", co je podla mna slaby zdroj na tento PC.

Konfiguracia.
HP Compaq Elite 8300 Microtower
CPU: Intel i5-3470
RAM: 8gb 1600mhz ddr3
GPU: Nvidia GTX 1650
SSD 120GB a HDD 500GB

Mimochodom nieje to moj pc, dostal som ho darom od kamarata, ja som tam tu grafiku nedaval, ak by mal niekto pripomienky na to ze v kancelarskom PC je tato grafika. Takze, moja otazka znie, aky zdroj kupit aby bol vhodny pre tento PC v co najlepsom pomere cena-vykon. Dopredu dakujem za akekolvek odpovede a rady.

změř si rozměry či rozteče šroubů, je pravděpodobné, že hp jde ve svých krámech vlastní nekompatibilní cestou.
jako možnou externí grafiku do toho krámu dodávali odhaduju něco typu nvidia 730.
co si do toho strčil majitel, to může být na hraně toho zdroje. štítek (+12V větev) neukazuješ.

U toho HP zdroje je napětí +12VSB (to je napětí, které ze zdroje leze i při vypnutém PC, pokud není odpojen ze zásuvky 230VAC). Běžné zdroje toto napětí vůbec nemají (standardně se používá +5VSB). To je věc, kterou pomocí běžné redukce nevyřešíš.