Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor nezapne

Na PC mám dva monitory. Jako druhý monitor mám připojený starý Samsung. Poslední cca měsíc se stávalo, že když jsem tento monitor zapnul, tak se hned vypnul. Musel jsem pak chvíli počkat a zase monitor vypnout/zapnout. Takhle opakovat cca 6x, než se monitor konečně zapnul. Jako by tam byla nějaká slabá baterka na zapínání monitoru nebo něco v tomto smyslu. Postupem času to zapínání trvalo déle a déle až nakonec ten monitor už nezapne vůbec. Jako by to úplně odešlo do věčných lovišť. Je možný, že tam prostě už něco vypovědělo službu? Lze to opravit vůbec? Nebo vyhodit? Je to starý monitor Samsung 15ctka. Díky

Kdysi dávno jsem měl stejný problém a koupil jsem nový monitor. Nedalo mě to ale a před vyhozením toho starého jsem ho rozdělal a u napájení byl vyteklý kondenzátor a druhý nafouknutý. Jak jsem se nudil, tak jsem sehnal stejné kondíky a vyměnil. Ten monitor mám dodnes jako záložní a na testování. Cca dalších 5 let jede bez problému.

Edit: Jestli se do toho budeš pouštět, tak to rozdělej až tak půl hodinku po odpojení od napájení. Samozřejmě může tam být i jiná vada. Těžko říct, dokud to neprohlédneš. Kondíky jsou otázka pár desetikorun.