Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit viru v mobilu ?

Ahoj, potřebuju poradit. Mám starší dotykáč Honor S8, mám ho jen na volání,hudbu,internet. Nedávno jsem si na něm stahoval nějaké songy z youtube přes ty mp3 youtube downloadery z internetu. To teď už vím že to byla chyba, mobil sice šlape, ale pokaždé když jsem připojený k internetu tak na mě vyskakují notifikace na nové mobili, reklamy na odvirování mobilu, váš mobil byl napaden apod. Nevíte jak bych se toho mohl zbavit ? Díky

loading...

Existuje jednoduchý způsob, jak vypnout všechny reklamy napříč systémem (téměř ve všech aplikacích) bez nutnosti ROOT, či instalací jakýchkoliv speciálních aplikací. Stačí mít android 9 a novější.

Názvy jednotlivých položek v následujícím postupu se mohou na různých nadstavbách lišit, ale budou podobné.

Postup:
1) Nastavení
2) Wi-Fi a internet
3) Soukromé DNS
4) Nastavte název hostitele poskytovatele soukromého DNS na "dns.adguard.com"
5) Enjoy

Pokud budete chtít reklamy opět aktivovat (například odměny ve hrách za shlédnutí), jednoduše vypněte soukromé DNS. Toto blokování nefunguje v některých aplikacích jako je FB, IG a YT.

K ohledu na pred nekolika dny novy posledni odhaleny spyware v APKS na GPlay, ktery mimo jiné bez souhlasu uzivatele provadi platby ci se o ne pokousi, sami upgraduji své free aplikace na verzi PRO, bych radeji udelal zalohu a provedl "tovarni obnoveni /factory reset" dokud to ma jeste naky vyznam.
Lec muzes klidne ztracet cas stahovanim free AV pro mobilni telefony které jsou stejne bez ROOT jen nic nedelajici se placebo ikonka k nicemu, v lepsim pripade nebudou obsahovat dalsi skodlivi kod.