Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude postačovat zdroj?

Zdary. Rozhodl jsem se vyměnit v počítači GK za novější model ať už kvůli vyššímu výkonu tak kvůli tomu že současná už se odebírá do věčných lovišť. Celou sestavu jsem měnit nechtěl protože na to, jak je to celý starý mi to bohatě postačuje a tu a tam to nějakou tu hru rozjede s rozumným nastavením celkem plynule.

CPU:Intel Xeon L3426 s.1156(Časem i7 nebo výkonnější i5)
MB:Asus P7FX
RAM:8GB DDR3(V plánu je upgrade na maximálních 16)
GPU: Gainward GeForce 650 GoldenSample upgrade na Sapphire Pulse Radeon RX560 4G OC)
Disky: 1TB WD plus 500GB Seagate(V plánu jeú nějaký SSD aspoň na systém)
Zdroj: Seasonic SS400-ET

To vše zavřeno v bývalé server bedně s asi 4mi větroni 92mm(předek zadek, vršek jsem nezapojoval)

Ještě se mi tu povaluje Corsair CX430 ale oproti Seasonicu má jen jednu 12V větev(I když dohromady to vyjde nastejno).

Díky za rady

Zdroj stačit bude, procesor samotný žere 45W spotřeba i s 570 bude max tak 250W.

Výběr grafiky je za mě nesmysl, když už z tohohle soudku tak aspoň jetou 570.

Co naopak stačit nebude je ten 11 let starý základ, zapomeň na obskládávání starého prkna (přidání DDR3 ram, výměna cpu, ssd) jenom budeš cpát peníze do mrtvoly.

Jasně chápu že je to stolety nicméně mě to bohatě dostačuje. Za ty peníze za kolik jsem to koupil bych nekoupil ani letitý vyřazeny notebook, a jelikož jsem co se týče detailu ve hrách skromný tak že to není až takové dělo mi nijak nevadí. Dva roky jsem vydržel se starým Phenomem X4 a GTS250 a nijak jsem až na to přehřívání a spotřebu nestradal.... Až mi tohle jednou přestane stačit zase koupím něco staršího a pojedu dal, na hraní už zdaleka nemám tolik času co dřív tajze kupovat fungl něco drazsihi nemá moc cenu..

Každopádně díky za radu a tik zdrojem 😊