Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AC pre Toshiba NB-100

Zdravím , potreboval by som sa poradit..
Kamarat mi dal svoju toshibu nb100 na ktorom som mu preinstalovaval win (povodne tam bolo xp ale uz tam mal 7 enterprise32 bit od niekoho ineho tak som mu ho jednoducho preinstaloval kvoli dakym problemom) no ale kveci, pokazil sa mu adapter a bateria ties nestala za nic tak som objednal bateriu greencell prestne aka mala byt a fungovala,, tak tiez som objednal adapter Toshiba MINI NB100 Nabíjačka na notebook 65W (ak chcete tu je link na stranku https://www.vymena-displeja.sk/179170-nabijacka-toshiba-mini-nb100-65w.html ) ale adapter nefungoval.. nenabijal... ako keby nepasoval uplne do konektora aj ked som si cital ze tieto notasi maju naschval kus vysunuty kolicek na nabijanie , nabijacka sa merala mult.metroma setko vyzera byt vpohode.
Kukal som dalej originalne AC ale vsade je popis konektora 5,5 2,5 a 12mm to bolo aj na tejto co som objedal.. bojim sa objednat dalsiu pretoze niekde je napriklad 65 w co pisu aj na original notas.. niekdeje 90 tam je zase rozdiel v Amper. Kukal som to aj podla nalepiek na noteboku zo spodu ci nedavam na zly typ, ono keby som objednal aj 90 w AC noteboku by sa nestalo nic ? porovnaval som si aj tento adapter rozdiel je len vtom ze je "starsie" urobeny plast na konetkrore je rovny nie taky zahnuty ako na ton co som objedanal (https://www.lacne-baterie.eu/toshiba-65w-orig-napajaci-adapter-19v-3-42a-5-5x2-5mm) neviem proste celkovo len to som sa chcel opytat ci nevadi ked je dane
Výstup DC: 19V 3.42A 65W a ja objednam 95 kde bude vystup 19V, 4.74A pretoze tu 65 momentalne nemaju a neviem ju s nikade zohnat iba s ebay a podobne.. ale na to nemam cas teraz potrebujem mat notebok k dispo alebo ci neviete poradit alebo najst ten originalny adapter a podla coho to mam vlastne vybrat..po pri pisani ma napadlo kuknut este podla stareho adaptera.... takties ma napadlo pridat 2gb ram (je tolen pre ejden slot)aj ked vyrobca púise ze max podpora je len 1 ale podla clankov ludi to vyzera tak ze im to funguje ale ohladom vykonu noteboku procesra atd. sa to vraj neoplati... Info o noteboku ak by ste sa rozhodli dakto tomuto clanku venovat dako alebo vy vas daco napadlo

https://ie.dynabook.com/discontinued-products/toshiba-nb100-128/
alebo
https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2008/toshiba-nb100

Za kazdu radu napad kritiku vopred dakujem.

90W nabíječka je lepší, to znamená že zdroj(nabíječka) může dát až 90W.
Nebude se nabíječka tolik hřát a dýl vydrží (mělo by to tak být, zdechnout může všechno):-)

------
System bych dal Ubuntu 12.04, nebo nějaký jiný linux, Windows bych tam nedával (je to prdítko Intel Atom N270 jednojádro/2vlákna)
Na linux 1GB ram stačí

Ja by som sa opýtal priamo v servise aký typ zdroja je k tomu potrebné kúpiť, ale neviem či ešte existujú v servisoch solídny ľudia, ktorí by ti ochotne poradili. Inak najlepšie osobne. Nepýtal by som sa cez telefón, alebo emailom.