Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna komponentů nebo nový pc

Dobrý den
Řeším problém ohledně výkonu mého pc. moje grafika je myslím si dobrá( GTX960 2 GB) ale brzdí mě procesor(AMD Athlon X4 860K)😕
Já hraju hlavně simulatory(farming simulator 19, american truck) + občas hry jako gta V(můj pc je celkem dával) + střílečky
A právě trápí mě především ve farming simulatoru 19 nízké fps které padají na 30 fps i při nízkých detailech, stejná věc se děje i v jiných simulátorech a je to pro mě nehratelné😔

Moje hlavní otázka je -- chtěl bych ušetřit peníze a vyměnit komponenty v mém pc(nechat si skřín, zdroj, ram, gpu?) než si koupit nový pc🤔
Chci poradit jestli by se to dalo na mé sestavě provést a dát tam něco kvalitnější😃 a co by se muselo vyměnit Počítám s výměnou CPU tím pádem základní desky-a možná GPU?? musel bych měnit ještě něco???

Tak jako tak bych chtěl aspoň 60 fps při hraní farming simulatoru 19(a podobných her) a aby běželi novější hry nemusí být na ultra😉
Děkuji za jakoukoliv odpověď😀

Moje sestava současná:

Základní deska: ASUS FM2 A88XM-A

Procesor: AMD Athlon X4 860K 3,7 GHz

Paměť: 8 GB DDR3 1600 MHz

Grafická karta: NVIDIA GTX960 2 GB

Pevný disk: 1000 GB

Skříň: Zalman Z1, černá

Zdroj: 400 W

No můžeš to udělat postupně v první vlně deska+cpu+ram (DDR3 už fakt nepoužiješ), v druhé vlně GPU.
Pokud jsi se skříní spokojený tak si ji nech (ušetříš tak litr) a ty staré věci zkus potom prodat.
Pokud by jsi koupil celý nový pc tak ten starý odhaduju prodej 3 max 4 tisíce a nepůjde to asi rychle.