Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meranie rýchlosti internetu

Prešiel som z káblového na optický internet z UPC s rýchlosťou 150 Mbps, ale Speedtest by Ookla (aj iné testy) mi nameria iba okolo 80 Mbps. Zaujímavosťou je, že technikovi z UPC jeho merák ukázal rovných 150 Mbps. Odôvodnil to tým, že mám v ntb zastaralú a slabú sieťovú kartu. Môže to byť pravda? Alebo je to v tom, že z optiky, ktorá je v pivnici činžiaku, mi do bytu natiahli iba koaxiál a ten prevodník im blbne?

rozdíl 80 a 100mb stejně nepoznáš.
hw toho krámu není podporovaný ve win10, máš tam jen bůhvíjaké ovladače, nečekej že to bude 100% efektivní. technik měl pravdu.
když ti jde o rychlost, pořiď si nějaký novější / repasovaný notebook a toto si nech do garáže na přehrávání mp3.
nebo si pozvi domů návštěvu s normálním notebukem a otestuj to na tom.

nepíšeš nic o ping, ale na optice by měl být nízký.
je možné, že tvé připojení přes o2 mělo rychlejší připojení do internetu na web s magio go, než má současná kabelovka. to je dané třeba jejich propojením v nix.sk / six.sk, na to nemáš vliv.

od nahrazení dns poskytovatele si nic neslibuju, poskytovatelé o2 i upc jsou dost velcí a nečekám vadné dns.

u relativně velké kabelovky upc se mizerným výsledkům divím, ale je to zadlužená firma a možná nemá korektní vztahy s ostatními poskytovateli obsahu (ne jen připojení).

...mám v ntb zastaralú a slabú sieťovú kartu...

Je to pravda.

...z optiky, ktorá je v pivnici činžiaku, mi do bytu natiahli iba koaxiál...

A ten "koaxiál" je v byte (dome) pripojený k čomu? Internetový kábel zapojený v noteboku - k čomu je jeho druhý koniec pripojený?

[kablovy-modem.jpg]
[koax92833397a73dcbee.jpg]

Koax z prevodníka optiky mám pripojený do routeru. Z neho do 4K android tv boxu. Ping je ale vyšší ako pri nedávnom pomalém pripojení 15 Mbps. YouTube aj Google ide dobre iba Magio GO a pod aplikácie (O2 TV) sa veľmi dlho otvárajú aj 2 minúty. Keď sa otvoria, potom prepínajú medzi kanálmi rýchlo.