Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MOtherboard

Dobrej. Mám desku Sabertooth fx990. Nemám s ní problém již 8 let a nikdy sem se nepotkal s kvalitnější. Ale bohužel je to AM3+ a tak se ptám jestli nevíte zda není její nástupce. Deska která je opravdu deskou v pravém slova smyslu. Důvod přechodu je koupě procesoru AMD RYZEN 5 2600. Zdroj mám corsair 650

Zrovna tahle deska umí jen ryzeny 3000.
Pro tvůj 2600 potřebuješ čipset B450 (alternativně vyšší X470, X570, hlavní rozdíl víc pcie linek).

deska která se svou všestraností a kvalitou dožije dalších 10ti let v maximální zátěži. Jsem perfekcionista a nejsem zvyklej na nedostatky. Vyrábí se vubec ještě kvalitní zboží??

Obecně se výrobci naučili používat dražší kondenzátory které vydrží a snad už se nějak vypořádali s bezolovnatým pájením.
Mě asus deska z roku 2012 sloužila doteď a věřím ještě pár let pojede už u jiného majitele.
Zase bych třeba asi nedal do desky víc jak 5tisíc