Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 nový pc

Dobrý den
budu přestavovat pc, takže základní deska,CPU,GPU musí ven koupím nové
Zajímá mě jestli budu muset koupit nový WIN10 ? nebo jestli moje licence co mám teď na mém pc je na víc použití??(Na boku počítače mám product key od win10)
děkuji za odpověď

Nebo nejlevněji a legálně

Tieto dva výrazy v tomto prípade si odporujú!
Buď budeš mať legálne, ale draho (a záruku, že to bude všetko OK), alebo nejlevněji, ale nelegálne. (Na Aukro síce zoženieš lacno, ale nemáš záruku, že po 30 dňoch, týždňoch, mesiacoch odrazu nevyskočí "Aktivujte......" ). ;-)

ad 30 dní ~ home verzím se vyhýbám, s nimi zkušenost nemám.

w7 pro má kolega ve virtuálce asi půl roku nebo rok, bez přístupu na net, funguje.
dneska jsem zapínal w10 pro, na kterém se loni v únoru jen testovalo nastavení, taky neaktivované, má to snad akorát černý wallpaper.

(ještě že o tom píšu, je tam 1709, bude dobré stáhnout novější servicepack)

Win10 home(srala mě registrace), udělal sem Win7 Ultimate upgrade Win10 Pro - a byl klid, účet offline.
Aktualizuji Win7 Ultimate z ulozta na origoš Win10 pro (účet offline)
Vlastně z legalizuju jakoukoliv zakladní desku, nechci kupovat Win10Pro na Aukru za 100,-Kč
Vlastně sem nikdy nekoupil Windows.

Pakárna je apu Ryzen, vyp iGPU Vegu v biosu a dát externí GPU nepomůže. Najede apu do Win7 a do 10 vteřin modrá smrt kvůli iGPU Vega.
-
Dva dny nervů, ale podařilo se Win7 Ultimate upgrade Win 10 Pro, nedal sem tam všechny ovladače, když to nepadlo pokračoval sem na Win10,žádný zrdžování
https://ctrlv.cz/EBqc
Prosím nenádávejte mi čorkařů, ale podívejte se že Ryzen 3 3200G může běhat ve Win7

Ten můj odkaz je z webu MS, takže tomu asi lze věřit.

Vyzkoušej a uvidíš. Kdyby to nešlo tou metodou z návodu, tak tam lze prý i zavolat a operátor to po ověření aktivuje ručně.

Zajímalo by mě, jestli jde to samé udělat i s notebookem, že kdyby se mi rozbil totálně, tak jestli by šlo tu licenci použít i na jiný. Jenže u notebooků je klíč prý někde v BIOSu, což tedy nevím, jak by se odtamtud získal. Ale kdyby to šlo, tak by šlo koupit notebook bez OS a nainstalovat si tam Win z webu MS a aktivovat pak tím klíčem z BIOSu. Tedy aspoň teoreticky.

Někde sem četl, že koupil Win10Pro 10 klíču na Aukru, a funkční měl jenom 6 klíčů, 4 klíče nešly nebo přestaly časem fungovat (nelegální Windows)
Nedával sem moc pozor když to psal, mám lepší system 100% funkční
----
Když už to psaly na Novinkách.cz
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/windows-10-je-mozne-stale-ziskat-zadarmo-40314189

Já to dělám celou dobu a pak to všichni vykecaj.
Jasný je, že to Microsoft toleruje, jinak by to dávno zatrhnul.

Je otázkou nakolik je to legálnější, než to někde stáhnout, myslím že v tohle je zrovna případ, kdy se ani moc nedá argumentovat dobrou vírou.
Pokud nechci dávat peníze za licenci (a to obvykle nechci), tak použiju nějaký linux co je zadarmo a mám pokoj.
Ta vazba na hw je nějaká takovíá divná, jako že by snad v EU neměla platit (v USA je to něco jiného, tam je to prý zcela legitimní), ale chci vidět někoho, jak se bude o to soudit s mamutí firmou.

kriste pane, mamutí firma nepoužívá jednotlivé oem licence!

ve skutečnosti je to složitější.
licenční teorie m$ končí někde u stejných kancelářských instalací windows s powerpointem, kde si všichni navzájem jen prezentují rostoucí grafy a maximálně do výroby nakupují co 3 roky komplet nové vybavení s komplet novým systémem, místo výroby jen dokola přepisují aplikace, ani neudržují žádný historický support pro své zákazníky.
takže i ve velkofirmě je kombinace různých licencí.

jen nechápu to čecháčkovské "chci vidět někoho, jak se bude o to soudit s mamutí firmou" - proč? firma není přeprodejcem systému od ms ani padělatelem licencí.
když používá systém od ms, je potenciálním zločincem a musí být sledována fízly, aby mohla být vyšetřována / souzena? to jsme/jste po 30 letech stále policejní stát?