Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká sestava má ještě smysl?

AHoj,
sháním PC (monitor mam) pro prarodiče na prohlížení mailu, youtube, seznam zpravy atd... Naprosto nenaročná práce.
Jakou sestavu odtud by jste mi doporučili aby ten PC fungoval bezproblémově další 3-4 roky? samozřejmě co nejlevnější to jde

https://www.gigacomputer.cz/pocitace/?filter%5Border%5D=cheap

Ještě zvažuju, jestli nenainstaluju rovnou ubuntu... ve windows, aby se člověk ztratil.

Děkuji moc za reakce a náměty

Bloomfield (Nehalem) teda co se tyka Intelu, u AMD jejich drivejsi nabidku neznam. Ty Intely to jsou ty prvni Icka - i5-750, i7-920 atp.

Starsi nebrat, uz tomu Microsoft zrusil podporu ve Windows 10.

Spis pozor na pamet RAM, i pro nenarocneho uzivatele je dobre mit 6GB RAM, hodne starsich sestav ma 4GB a to uz je na hrane nejakeho normalniho pouziti.

---

Ubuntu se zkazilo mimoradne, Gnome Shell je naprosta tragedie, osobne teda radeji Windows 10 nebo holt to Ubuntu ci jiny system ale v nejakem jinem provedeni, pricemz ale vyber nebude jednoduchy.