Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení na wifi není k dispozici

Dobrý den,

mám tady počítač All in one, konkrétně HP Pro 3520 s OS W8.1 64bit. Byl mi předán s tím, že se nelze připojit na wifi. Přes kabel se normálně připojit jde, nicméně wifi připojení žádné nenabízí (samozřejmě v dosahu jsem, hned vedle mám ntb, který se na wifi připojí) - žádná hláška, prostě nic, pouze prázdná nabídka, zobrazuje pouze dříve nastavenou VPNku, ke které se pochopitelně také nejde připojit.

Počítač není můj a ani neznám, co předcházelo tomuto problému, což celou situaci samozřejmě komplikuje. Nerad bych sahal po přeinstalaci win, tudíž zkouším tady, jestli by někdo neměl nápad, co s tím? Věděl by prosím někdo?

Poslední aktualizace přes win update proběhla 9.7.2020.

Ve správci zařízení v síťových adaptérech vidím pouze jedno zařízení, a to Realtek PCIe GBE family controller (nevím jestl se jedná o adaptér na wifi, spíš mám za to, že ne... opravte mě, pokud si myslím špatně)

Děkuji.

co hlásil ovladač wifi při instalaci a proč realtek?

co zobrazily ty příkazy co jsem psal za skrytá zařízení/wifi?
aha, to je prý ono. a proč výřez, kde jsou neznámá zařízení - kde je vidět, že to má obsahovat wifikartu?

jak už bylo asi miliónkrát řečeno, naše školství desítky let zatajuje zásadní klávesovou zkratku: alt+prnscr
jsem z takových screenů desítky let zásadně roztrpčen.

Ono to spíš vypadá, že se ty ovladače vůbec nenainstalovaly, je tam pravděpodobně nějaká dětská pojistka... Zkoušel jsem zakládat jiný účet, ale nepomohlo to..

Za mě to beru jako vyřešený téma - s vysokou pravděpodobností to vyřeší instalace ovladačů, ted je jen problém, že tam ty ovladače nejdou dostat, protože instalace se vždy v jednom bodě ukončí (původně jsem myslel, že doběhla do konce).

I tak děkuju!

nefunkcni instalace ovladacu byva obvykle zpusobena vynechanim toho zakladniho - driveru chipsetu pri reinstalaci systemu.
ale melo by byt ve vypisu aspon videt "nezname zarizeni".
jestli se to stalo zniceho nic za provozu, muze byt wifi modul vadny. jde objednat jiny na ebay, dokud je to bez cla.