Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik jako home ap a izolovana guest wifi sit

Prosim radu:
Mam mikrotik jako HAP. Vse fungune. Ted chci zridit wifi sit pro hosty izolovanou od bezne domaci site

Pridal jsem virtual wifi ale nedokazu izolovat. Jak na to?
Hlavni router asus je i dhcp server. Mkt je jen jako switch pro pripojeni tiskarny kabelem a wifi pro mobily.
Diky

Musis vybrat wifi rozhranie z bridge, pretoze si sucast ineho rozsahu.
Poom vsak budes mat dlasie 2 podsiete...jedna bude fyzicka wifina a druha virtualna...+ ten Asus samozrejme.
Izolaciu mozes robit hocijako, od vlan az po virtualne AP.
Da sa to riesit elegantne aj na urovni routra...sprav si na Mikrotiku oddelenu dhcp od Asusu a dafinuj si staticke ip adresy na dhcp....tie daj napri po 50 a od 100-150 daj rozsah dhcp pre nezname wifi.
Potom pridas na MT pravidlo, ze ori forwarde 100-150 IP do rozsahu /24 (toho, co si vytvoris) bude drop.
Tym hostom vseto okrem brany(netu) potom nebude fungovat.
Inak robit si DHCP nejakym aususom je prasacina...zacal by som tym, ze dhcp server na sieti bude robit ten MT.