Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr základu pro nové PC

Ahoj,
řeším veliké dilema. Nastal čas na to, abych udělal menší upgrade herního PC. Mám na to 10K.

Potřebuji základní desku a procesor. Grafiku již mám - MSI 1070 ti. Momentálně mám procesor i3 6100, základní desku MSI B150 Gaming M3, RAM 24 GB HyperX DDR4 2666MHz...…

Potřebuji novou desku a procesor. O desku mi nejde, tu vyberu sám, ale nevím, jestli nepřejít na AMD. Přeci jen používají lepší technologie a nemění patice tak často. Rozhoduji se nad:

Intel Core i5-9600KF

Nebo:

AMD Ryzen 5 3600X či AMD Ryzen 5 3600XT...

Chci to je ne hraní her nic víc s tím dělat nebudu. Hraju všechno od PUBG po TotalWar či Zaklínače.....

Jaký procesor by jste brali vy na mém místě a proč?

Intel řady 10xxx je o pár procent rychlejší ve hrách (za to víc sežere). Záleží na grafice, rozlišení a nastavení.
Ta 9600KF je dle mě blbost, buď poslední cpu od intelu nebo od amd.

Minimum u intelu pro hry bych bral 10600K.
U AMD 3600.

Jaký máš rozpočet ?
https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/60371-amd-r9-3900xt-a-intel-core-i9-10850k-budou-jeste-stacit

Za 6týdnů by tu mohl být nový amd procesor, papírový launch je 8.10.