Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smyčka modré smrti

Zdravím mám problém s mým PC a to se týče modré smrti. dá se říct že to je nekonečná smyčka protože windows se ani nenačte a zase modrá smrti jedině kde to nefunguje je BOIS tam můžu být jak dlouho chci být, ale jinak ne zkoušel jsem i přeinstalaci windowsu, ale i pří té instalaci mám modrou smrt, takže si jsem si řekl že pokud to nepůjde opravit nějak přes BIOS tak už nevím jak, protože každá akce skončí s modrou smrtí a všechny moje nápady selhaly. Nevěděl by prosím tady někdo jak by to šlo opravit ?

Při té modré smrti se ukáže nějaká hláška s číslem chyby. To když se zadá do vyhledávání, dá se z toho něco usoudit. Někdy napoví odkud vítr fouká, i když většinou spíš zmatek (vykazovaná chyba může být až důsledkem řetězu jiných chyb nebo je příliš obecná).
Co třeba zkusit, jestli linux skončí taky tak anebo poběží bez modré smrti (podle distribuce mívá různou barvu, černá, zelená, oranžová, ale princip je stejný) z nějaké live distribuce. Tím by se ukázalo, jestli za to může windows nebo něco jiného. Co za to může se ale o moc lépe neukáže.
Modrá smrt je výsledkem nějakého závažného selhání, nemusí to být hned vadný hw, já třeba řešil minimálně rok jednu záludnou a jako příčina se nakonec ukázal napájecí kabel disku (aspoň jsem počítač očistil od dávno nepoužívaných komponent typu analogová televizní karta). Ta záludnost spočívala v tom, že po každém zásahu to načas zmizelo, jak se s tím kabelem (zcela neúmyslně) zahýbalo. A zrovna taková závada podle mě by vůbec modrou smrt způsobit neměla (byl to datový disk, to mělo skončit max. chybou že disk nejde přečíst).

vytvořit boot médium s memtestem, nechat hodinu běžet.

vygooglit, jak se u toho krámu dá dostat do nouzového režimu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode
http://www.servispckupka.cz/jak_spustit_nouzovy_rezim_windows_10.php
pak použít: nirsoft bsod viewer pro přehled "caused by driver"

další možnost je vytáhnout disk, přidat ho k jinému pc a bsod viewer přesměrovat na tvůj adresář \windows\minidump, třeba:

bluescreenview.exe /MiniDumpFolder f:\windows\minidump

po čem to modrosmyčkové dobrodiní nastalo? po nějakých aktualizacích? nebo hned po poskládání?

zkusit nabootovat odlehčenou/servisní verzi systému, jestli na tom hw jede aspoň něco. z win verze půjde spustit ten bsod viewer.
https://www.hirensbootcd.org/
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/256-winpese-x86