Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vice mikrotiku v siti a kde nastavit firewall

V siti router a dva hAP. Vse mikrotik. Na obou hap zridim guest wifi oddelene v jine podsiti. Takze mam celkem 3 podsite. Ethernety hapu jsou ve stejne podsiti jako router. Pokud nepouziju vlan tak musim nastavit firewal pro oddeleni subnetu na jednotlivych hapech? A pokud bych pouzil vlany tak to staci oddelit hromadne na routeru a na hapech netreba? Diky

Akonahle mas 2 AP (idealne este branu od MT) odporucal by som mozno centralny managment cez CAP.

Pokud nepouziju vlan tak musim nastavit firewal pro oddeleni subnetu na jednotlivych hapech?

Ano

A pokud bych pouzil vlany tak to staci oddelit hromadne na routeru a na hapech netreba?

Ano aj, zalezi ako si nastavis tie vlany.