Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB do 8000

Zdravim, potrebuji vybrat notebook pro sestru (17) tak do 8000,-
Nejsou zadne specialni pozadavky, snad jen ze nechce vetsi displej jak 14 palcu. Ma to na veci do skoly, takze max nejaky word, excel, a na surfovani po internetu (fb,instagram, youtube..). Takze zadny zavratny vykon urcite nepotrebuje, spis mi jde o kvalitni konstrukci a vydrz baterky vzhledem k tomu ze to sebou bude tahat buhvikde.
Ja uz se v tomhle tak uplne neorientuju, tak bych byl vdecny za kazdy tip.
Mockrat dekuji.

Já bych vzal notebook s procesorem AMD
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s340-14?dq=5736137

Možná že by šel časem natunit, větší ram a SSD disk.
--
Jinak jak to stojí a leží na kancl dobrý, na to rozjede i SIMS4, ale málo místa na disku
¨--------------------------------------------
https://www.alza.cz/levne-notebooky/18842920.htm#f&cst=null&cud=0&pg=1&pn=1&prod=&par65=65-239735167,65-106754996&sc=751.8181762695312

jen dvoujádrový cpu (nevymění), zastaralá grafika (se smíří), malý ssd (zbytečný výdaj za výměnu), baterka s malou výdrží.
někdo třeba snese to používat, pak celou dobu životnosti skřípá zuby a utěšuje se tím, že to stálo jen 8t.
když si u zelenozmrda naklikáš model s větším ssd a normální grafikou, jsi na 13t.

stejné modely nabízí ostatní výrobci a prodejci, ceny začínají cca od 12t v kategorii s rozumnějším 15" displejem a numerickou klávesnicí. váha u těch nových tenkých krámů je přibližně stejná.

teď jsem si rozkliknul i tvůj druhý odkaz, začíná sračkami jako umax a acer. sorry, tazatel možná chtěl příliš levný ntb, ale nepsal že chce shit.

Já vim, ale za 8 tisic nic jinýho vybrat nejde.
O baterku nejde, baterky sou do dvou let v háji.
O tom to je, cenovej strop, pak časem tuning SSD a Ram. Když máš peníze tak to neřešíš a koupíš něco lepšího.
-
Někdo dá 6000,-Kč a ty se snažíš dotlačit na 8000,-Kč, zadání "pro malou 12let" - a ještě ti vynadá že sroubuješ cenu nahoru, a já říkám levněji to nejde, nebo kup za 6000,-Kč až ti něco nepujde - nevolej mi.

17 let už není malá holka. proč jí nutit šrot?
ok, nejsou v rodině zrovna volné peníze, tak se domluvit jestli si na to sama přispěje. ale koupit shit urážející lidskou důstojnost - a pak se na nenáviděný krám léta dívat, než konečně chcípne - jaký to má smysl? všechny rodiny, keré pořídily "výhodné" notebooky s atomy, emmc disky a připájenými ramkami rychle zjistily, že nejlevnější není nejvýhodnější. každý s dírou do zadku se tu pasuje na odborníka - a potom tazatelům klidně předloží takové svinstvo?

za tu cenu se dá koupit repas minipc s větším monitorem.
když potřebuje notebook, ten se bohužel s rozumnými parametry do té ceny nevejde. pokud to nemá být nestíhající dvoujádro, díky minulé ojebávací politice intelu není ani v repasech nic použitelného a musí hodně přidat.