Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmatkujici klavesnice u notebooku

Hezky den, prosím o radu.
Zbláznil se mi notebook. Nějak blbne klávesnice. Ale jen v mém účtu. Manželův účet na tomtéž počítači je v pohodě.
Já když se někde zkusím přihlásit nebo když potřebují napsat velké písmeno pomoci shift klávesy tak se mi celé psaní zasekne. Přestanou mi psat číslice, místo písmen s háčky mi to píše různé klikyhaky.
Myslela jsem, že to přepíná automaticky na anglickou klávesnici, ale ne.

Po tomto záseku už pak přestává fungovat všechno psaní, označování slov, místo otevření nové záložky v prohlížeči to otevře nové okno prohlížeče.

Nefunguje to ani ve Wordu ani v různých prohlížečích.

Nevíte, v čem by mohla být potíž? Vymizí to až po několikerém restartu. Ve výsledků se ani nemůžu prohlásit na svůj účet - protože nefunguje numerické klávesnice.

Antivir žádnou potíž nenašel. Díky moc.

Notebook je Lenovo ThinkPad, Windows 10.
Díky za jakoukoliv konstruktivní pomoc.

wtf? na štítku zespodu není typ notebůů? výrobce ty ovladače tají?
to už jsou zase prázdniny, nebo se děti na živě nudí?

teď jsem si přečetl i předmět dotazu.
příčin může být víc:
1) úchylný a zcela zbytečný ovladač klávesnice lenovo místo originálního ms (něco jiného je ovladač funkčních kláves). výpis ovladačů a služeb viz: ms autoruns
2) keylogger, který v českém prostředí havaruje. k této možnosti se kloním, ale nechtějte vědět, co si o této možnosti a jeho instalatérovi myslím. mohly by odhalit boot cd/flashka "kaspersky rescue disk".
3) spyware (jednodušší vir v profilu uživatele). proskenovat například: adwcleaner