Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hra sa sekne a vypne

Zdravim mám taký problém hrajem dirt 4 na vysokých nastaveniach s locknutymi fps na 60 po čase sa obraz zasekne z reprakov pocut rapcenie a po chvíli sa hra vypne neviete mi pomôcť ? Jedna sa o notebook i5 8300h 2,3 ghz (boost 4ghz) Gtx 1050ti 4gb ram- 8gb 2666 mhz disk ssd 512 gb. Hru mám nainštalovanú na externom HDD 1tb pripojený cez USB 3.2. Za odpovede vopred ďakujem

"h" procesor, grafika 1050 - nepřehřívá se ten krám trochu? nemám rád 15" "herní" notebooky, ty módně tenké se hůř chladí, i když toto ještě není přímotop.
nějaký zbytečný antivir?
podle stáří se asi nemá cenu ptát na instalaci ovladačů, původní funkční už asi nebude. taky nejde úplně porovnávat výkon nové instalace a letitého systému. kvůli chybám intelu je systém zahnojený bezpečnostními aktualizacemi, které omezily výkon procesoru.
hru máš nainstalovanou na pomalém disku, to není úplně nejskvělejší nápad. ale zas ti odpadá starost s volným místem, které výkonu ssd neprospívá.

mobilní gtx1050 není až takové dělo. když snížíš detaily, začne to fungovat?

Podľa mna za tým grafika ani procesor nebude neviem nerozumiem sa extra do toho ale ci to dám na ultra alebo high vplyv na fps to nemá stále je tam 59-60-61 len hej trosku viac topí na high to je cca na tých 80c a na ultra 90-100 s nemôže to byt ramkou ? Alebo čo by si mi poradil ? A btw som študent a z brigády som si konečne chcel kúpiť niečo na čom si aj trochu zahrám.

mě celkem nezajímají tvé fps, zvlášť když píšeš, že máš fps lock.
ale má to nějakou náročnost, spíš myslím že na paměť grafiky. proto vyzkoušet snížit detaily.
teploty 90-100° už mi připadají dost.
gtx 1050 s nižším výkonem než stolní provedení fak není žádný trhač asfaltu.

asi nemá cenu se k tomu vracet, stejně na většinu dotazů neodpovídáš.
- hra uložená na pomalém disku, ale poučuješ tu lidi o teoretické rychlosti usb rozhraní. tys u toho svého krámu takovou rychlost naměřil? a kontroluješ i seek?
- takže jsou sporné diskové operace, ale začneš během toho "kopírovat celý steam", možná za účasti nevhodného antiviru.
- teploty grafiky kolem 90° = chladicí podložka příliš nepomáhá ... jaké překvapení.
- grafika ořezaná a zastaralá, ale přesto ji provozuješ full hd s lock fps a na nejvyšší detaily
- typ ntb je celou dobu neznámý, i výpis hw (disk: crystaldiskinfo, speccy, ...). tak není jasné, jaký ssd/m.2 disk tam jde doplnit nebo nahradit.

Mohlo by to být tím externím diskem, zkusil bych hru nakopírovat do pc.
druhá možnost je přehřívání zkusil bych notebook nějak aktivně chladit , vyfoukat prach stlačeným vzduchem nebo půjčit si chladící podložku nebo udělat nějaké pokusné řešení typu dát ntb na knížky a foukat pod.
zkusit snížit rozlišení a fps taky nic nestojí.