Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Update memory leak

čus, připojil jsem si mobil k Windows 7 přes bluetooth (beztak flegovo programy by mi telefonu nefungovaly, ale video hodně naučné), odelat pár souborů, což proběhlo naštěstí OK, jenže Windows nato začal chtít "instalovat" zařízení (ty různé bluetooth služby jako sériový port, PIM, obex, obecné BT zařízení telefon). A v tu chvíli svchost.exe, který normálně žere 30MB , vytloustl do spotřeby RAM 2.5GB/3.5GB(physical,alocated)) (obrázek v příloze, tooltip je chybný, patří k jinému svchost) - po zastavení služby Windows update se to vrátilo do normálu. V dialogu memory killeru je jiný nevinný proces(3OOMB). Jo ato jsem si ještě nevšmil, asi zatěžoval i jádro na 100%, také měl vysoké IO - čtení 200MB/s

A stejně se ukázalo "Ovladač zařízení nebyl nainstalován" (windows update servery jsou v hosts zablokované).Proč když to tedy neupdátovalo, tak proč to sežralo tolik paměri??
Obrázek rovnou zde ukáži, abyse nemuselo klikat.Ouha nejde, tak odkaz91131-wuaser-jpg

prosím o jediný normální důvod, proč je ještě dnes zapnutá funkce winupdate na w7.
winupdate je náročné na zdroje, služba typicky zabírá celé jádro zastaralého 2jádrového notebooku, ale proč si okupuje i tolik ram a sestavuje třeba šílený log v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore - asi po letech prochází všechny závislosti.

ano, toto chování této jediné konkrétní instalace není normální. co k tomu napsat víc.

Já už sem toto při aktualizaci win7 viděl naposledy tento rok na pc s win7 dokud sem aktualizacej jako sluzbu uplne nevypl.
Prostě se nějak probudili aktualizace. Možná Ti to tam předpřipravovalo Win10.
Myslím, že když si zkusíš dát chkdsk c: /r uvidíš to samé plýtvání ram :-)

ms tam pry posila edge.
nejspis i pro w7 zmenil podpis baliku na sha2 a pak je otazkou co vsechno se predpripravuje - viz dalsi parazitni svchost - nez zacne jedno zbytecne stahovani. nebo muze jit jen o delsi kontrolu chybejicich aktualizaci po vyberovych rucnich instalacich.
nic z toho by se nekonalo, kdyby byla sluzba wuauserv na manual nebo disabled.