Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako nainštalovať Win 10 Pro na notebook

Dostal sa mi do rúk Notebook ASUS ktorý sa predával s Windows 8.1 Home. Majiteľ si ho upgradol na Windows 10 Home. Teraz je potrebné pripojiť notebook do domény, preto potrebujem do neho dostať Windows 10 Pro. Aj keď mu dám DVD win 10 Pro, tak aj tak vždy nainštaluje Home verziu. Zatiaľ som neprišiel na to ako ho dostať na Pro verziu. Nikde neponúkne žiadny dialóg kde by sa to dalo vybrať. Po inštalácii je v systéme napísané že windows je aktivovaný elektronickou licenciou (ktorú má asi v BIOSe). Čo s tým.

Musím ... kdybys četl co ti tu lidi píšou, tak bys nepsal musím.
V prvé řadě bych zkusil upravit/nastavit instalačku, například v install.wim nebo install.esd nechal jen edici (udělat to můžeš pomocí dism (součást Windows) nebo wimlib (open source)), kterou chceš instalovat, pokud tam necháš jen pro, instalovat by se mělo pro, ty tam máš těch edic víc a instalačka tam nacpe tu podle efi/biosu.
Další možnost je upgrade z home na pro pomocí klíče, potřeba je na to klíč schopný online aktivace nebo generický klíč s tím, že na hardwaru je už vytvořena digitální licence na pro. V případě, že použiješ generický klíč, ale digitální licence tam ještě vytvořena nebyla, počítej s tím, že možná bude potřeba být offline a během upgradu na pro ti to vyhodí error, že upgrade nelze provést, ale pokud provedeš restart, upgrade bude proveden.