Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoct se složením PC

Dobrý den přátelé,

nastal čas, kdy můj do teď chrabrý počítač přestává splňovat moje požadavky a dělá mu problémy každodenní používání a hrání her ve volném čase. A proto se obracím na Vás. Normálně mám známého, který mi s tímto pomáhá bohužel mi v tento okamžik nemůže poradit tak se obracím na Vás tu.

Potřeboval bych sestavit téměř nový počítač. Vlastně nahradit úplně vše krom grafické karty. Mám 1050 ti, chápu že to teď už není jedna z nejlepší, ale myslím si , že stále dostačující. Proto Vás žádám o nějaké typy, zkušenosti a celkově rady ohledně toho co koupit apod. Procesor, disky, ramky, zdroj atd atd...
Jediné čím jsem omezen je budget, který se pohybuje mezi 10-20 tisíci korun.

Budu rád za jakoukoliv ochotnou radu, typ či pomoc. Mockrát děkuji za Váš čas.

Přeji hezký den,
Martin

Nejkrásnější počítač je ten bez mechanických disků. Můžeš si ho zapínat třeba 20x den aniž by se SSD opotřebovávalo roztáčením a je tichý. Malý SSD na systém a větší HDD na data se nosilo dřív;-) teď je 1TB nvme za dva a půl.

AMDSempron vybral dobře.
Deska pojme dva nvme disky, toto je takový základ
https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-1tb/265877/produkt
toto je vyšší třída ještě bez velkého příplácení
https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11-pro-m-2-1tb/252274/produkt

Akorát k 3700x bych vzal o 500 dražší chladič
https://www.czc.cz/be-quiet-pure-rock-2-black/286430/produkt

pokud bude málo peněz můžeš vzít Ryzen 5 3600.
Pokud bys chtěl šetřit ještě víc -deska neumí starší procesory řady 2600 a nižší.

Disk je nejvíc namáhaný při startu PC, proto počítač na půl hodiny nebo na hodinu zásadně nevypínám a mám vypnuté uspávání disků při sleep. V poslední době mám odpojené i ty disky :D takže pc vypínám dle nálady když je v záruce.

Mechanický disk také víc žere baterku pokud by jsi ten ntb přenášel mělo by jeho odpojení zvednout výdrž.

Myslíš, že disk žere tolik aby dokázal snížit výdrž? Já mám unikát s 64Wh baterií což je trochu víc než nadprůměr. Jinak NTB je v 95% v zásuvce stejně, nepotřebuju s ním nikde mávat a navíc se pak přepne do úsporného modu bez kabelu.