Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TROJAN - vir

Dobrý den,

nevím jak začít, ale mám ntb s win 10 (x64) a používám Windows defender. Dneska, a absolutně nechápu jak, mi program při rychlé kontroly našel 3 hrozby (popis níže). Dle dalších postupů jsem zvolil kontrolu Windows defender offline. Jakmile byla tato kontrola hotová, pc se restartoval, nic to nehlásilo, tak jsem dal rychlou kontrolu a nalezeno hrozeb 0. A abych si byl úplně jistý, tak jsem stáhl přímo od microstoftu anti-malware, který mi nyní taky našel počet hrozeb nula. Mám velké obavy, jelikož se jedná o viry, aby nezačal/y dělat paseku v pozdějším čase, jelikož když si dám historii, tak (popis níže), tak je tam furt mám, ale už jako historii. Může mě někdo ujistit nebo mi aspoň říct, jestli v pc stále jsou či tyto dva programy (win. defender + microsoft anti-malware) mi viry odstranili, když je po následné kontrole nenašly ?

jedná se o viry (hrozby):
Trojan:Win32/Wacatac.D2!ml vážná...v karanténě (pod tím to samé - rozdíl 2 minuty)
Trojan:Win32/Wacatac.D2!ml vážná...v karanténě

Budu vám velmi vděčný, pokud mi poradíte/pomůžete)
Děkuji! :-)

Filip123filip:
Autoit se často používá k vytváření nejen chtěných programů, ale i k vytváření malwaru.
Aby si to antiviry ulehčily, tak často detekují autoit funkce pro instalaci souborů, je to i případ detekce Wacatac a pak je detekován nejen malware, ale i chtěné programy, které takové funkce používají. Vím to, protože autoit používám.
Jestli se v tvém případě jednalo o malware nebo falešný poplach, těžko říct, na detekované soubory jsi odkaz nedal.
"A abych si byl úplně jistý" ... zjednodušeně: jistý si nemůže být nikdo. Zvláš ten, kdo má takový dotaz jako ty a nezachráníš to ani tím, kdybys tam měl 100 antivirů.