Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi-slabý signál

Dobrý den, mám doma internetové připojení od T-mobile vzduchem. Jelikož bydlím v údolí, kde je nízký signál a proto nedosáhnu větší rychlost, tak jsem zažádal o připojení s technologii DSL. Technici mi přijedou zapojit připojení i s modemem. Máme velký domek a tudíž na konci domku jsem téměř bez signálu. Operátorka mi sdělila, že si mám "cosi" dokoupit, ale už si to nepamatuji. Tak se chci zeptat, co si mám koupit, abych ten signál "prodloužil".

Děkuji

ja vam neviem ludia, kazdy je tu mudry ako radio, kazdy vsetko vie. kazdy by radsej dal router, natahoval kable, riesil 5ghz, spomalovanie atd... to mate vsetci doma cluster s pocitacmi z nasa a tahate denne terabajty dat? daval som kazdemu znamemu ten wifi repeater z odkazu, NIKDY ziaden problem nikto nemal, kazdemu to pomohlo, rozsiril sa signal, na alze 200 kladnych recenzii, ale tu na poradni je to samozrejme k hovnu. sa zobudte. typek chce poradit najjednoduchsie riesenie problemu a radia mu tu router do AP, tahanie kablov atd. ste ok?

to mate vsetci doma cluster s pocitacmi z nasa a tahate denne terabajty dat

typicky je router kdesi v obyváku a má šířit signál do dalších místností přes několik zdí (nedej bill přes strop).
často právě kdesi v kutlochu za několika zdmi bývá hlavní sosač, bažící po kvalitním signálu bez výpadků.

proto flákat všude bezhlavě repeater považuju za nesmysl, v paneláku jen za dalšího šiřitele wifi smogu.

To ja mam aktualne z dovodu homeoffice (kabel dotrepany k docasnemu miestu) router umiestneny tak debilne na okraji bytu, ze pred panelakom mam lepsi signal ako v spalni :-)

Ano, umiestnenie je dolezite podla moznosti je treba router davat co najblizsie k stredu bytu, lepsie je vyssie miesto, a nie hned vedla kovovej uzemnenej veci (chladnicka apod) take veci neprepustaju signal.

Minule na mna na FB vyskocilo reklamne video od T, ze ako (ne)umiestnovat router https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=i7oONziP0HQ
Mozno sa potom dotazovatel zaobide aj bez dalsieho zariadenia