Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chromium os

Mam stary asus z 1gb RAM a CPU Celeron M540, boal tam povodne pomala vista taknsom tam dal XP pred cca 10 rokmi ateraz chcel som nainstalovat os chromium, isiel som podla nejakeho clanku, nabootoval som 8gb kluc cez Rufus (program), nastavil vsetko v BIOSe (aspon myslim) a tesil som sa na instalaciu. Vyhodi mi vsak len akusi uvodnu obrazovku s logom cloudready a PC uz 15 minut nic nerobi takze neviem co dalej. Jasne ze by so. Tam mohol dat aj nejaky iny linux ale sere ma ze to nvm nainstalovat... je to uz davno co som insraloval OS a vzdy to boli len windowsy,

Ako vista nie je pomala len je nutne vypnut superfetch a defragy na pozadi a nainstalit servicepacky malo by to byt pouzitelne, pouzival som ich asi 10rokov a boli hodne rychle. po nainstaleni updatov vypnut automaticke update, stejne uz na vistu nove nie su a vytazuje to len zbytocne cpu.

Co sa tyka chromium, nemam skusenosti ale skus presne napr tento postup https://www.wikihow.com/Install-Chromium-OS
alebo tento https://sites.google.com/site/installationubuntu/chrome-os/make-your-own-chromium-os-notebook
a najprv by som to skusil rebootnut s odpojenym harddiskom aby tam nehladal bohvieco, ci to nabootuje aspon po tu uvodnu obrazovku login as guest.
Ked z toho bootujes tak zislo by sa aj keby si skusil zapnut konzolu Ctrl-Alt-T, to reaguje?