Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Harddisk M.2 + 6TB

Dobrý den. Rád bych se zeptal zda mi na teto desce ASUS ROG STRIX B450-F GAMING budou fungovat oba dva HDD Samsung 970 EVO 500GB a WD Red 6TB. A bude mozno mezi nimi libovolne kopirovat ci presouvat sobory. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Pokorny.

Desku jsem měl ale tuhle kombinaci odzkoušenou nemám. Jde obecně o problematiku čipsetu B450 který má málo pcie linek takže to je +- stejné u všech desek.

první nvme vypne 2 sata, zůstává 4ks -tohle vyzkoušeno.

druhý nvme zpomalí grafickou kartu na x8 linek.

Moc idealni to není. Uz mas obe ssd i tu desku?

Dobra zprava ze tyu desku rychle prodas:-)

Uz my chybi prave dokopit disky a budu mit slozenej celej novej komp. Tak prave se ptam zda budou spolu komunikovat jak M.2 tak i klasic HDD. Ale pokud neee. Tak se na to vykaslu a na misto M.2 si poridim Normalni SSDckovej disk plus HDD a je to. Ale diky za odpoved.

Aha. Já tu větu "oba dva HDD Samsung 970 EVO 500GB a WD Red 6TB" četl chce osadit 2x nvme a 1x WD Red což je asi z odpovědi poznat.

Jedno nvme určitě kup pak na desce pojedou 4 sata porty což většině lidí stačí (já si tam dal ještě přídavný řadič do pcie).
Nvme je určitě lepší volba než ssd hdd. Mám dva systémy jeden na nvme a jeden na samsung 500gb 860 Evo a je rychlost nvme poznat.

Zvážil bych spíš hledat a kupovat 1TB.

Třeba tenhle poměr cena/ výkon
Kingston A2000, M.2 - 1TB 2650kč
https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-1tb/265877/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Kingston+A2000,+M.2+-+1TB+SA2000M8/1000G
asi bych mu dal kvůli kapacitě přednost před
Samsung 970 EVO 500GB za 2000.

970 EVO nebo třeba https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11-pro-m-2-1tb/252274/produkt
jsou samozřejmě rychlejší než ten Kingston ale už to není tak "okem" poznat.