Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Startup MB

Zdravim, kupoval jsem ted novou zakl desku a cpu, vse se v pohode nacetlo, nastavoval sem bootovani a uz se i instalovala deska, jenze potom se pc restartoval a ted uz nenabehne ani do biosu, periferie nenacte.. Nevedel by nekdo duvod?
CPU Ryzen 5 3400g
MB: MSI A320M A PRO M2

Diky

Reset CMOS vyzkousen - bez vysledku. Jeste necham lezet cmosku do rana venku a zkusim pripadne znovu.

Zkusil sem start s odpojenymi disky, take bez vysledku.

GK: GTX770 4GB
Zdroj Seasonic s12ii 520W

Jeste bych mozna uved, ze ke koupi nove mb a cou jsem se rozhodl z duvodu toho, ze na starem hardwaru jsem mel prakticky stejny problem - po startu se pouze tocili ventilatory, ovsem periferie nereagovaly.
Zkousel jsem vymenit vse - zdroj, gk i mb, ovsem probrel stale stejny - zustavala jedina nevymena a nejdrazsi cast - CPU, dosel jsem tedy k nazoru, ze mi umrela moje asi 7let stara vishera8350, ovsem i po koupi noveho CPU je zde problem stale..

Takze co zustalo puvodni ? Skriň ?

zkus odpojit kabliky od tlačitek reset a power a startuj spojením pinů přes šrubovák.
(nebo prostě odpoj tlačítko reset a zkus startovat jednou přes power a pokud to udělá zas přepoj start na reset)

Vadný mikrospínač (při rozpojení stále odpor cca 100 kohm který nabíjel kondík na desce) by to teoreticky mohl dělat, setkal jsem se s něčím podobným.

Tak nakonec jsem piny vycistil kartackem a acetonem...

Nic uz me nenapadalo a vzhledem k podobe veci jsem se rozhodl, ze zajdu do elektra a koupim zalozni zdroj uplne novy spolecne s zakl. deskou.
No MB skladem nastesti nemeli, nastesti jelikoz kdyz jsem prepojil zdroj, tak pc nabehlo - a jeste jsem tedy musel vyndat GK, se kterou to stale nehtelo najet, myslite, ze pro mou sestavu by byl zdroj 500W malo? Ze se to nezaplo z toho duvodu? Osobne si to nemyslim a spise je opravdu KO grafika..

Ryzen 5 3400g
GTX770 4GB
240GB SAMSUNG SSD
2TB HDD
16GB DDR4 RAM

Tezko rict jestli mi to tehda odpalilo zdroj i gk(?). Kazdopadne Pc jiz jede.
Diky vsem za tipy..