Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Lenovo Thinkpad E550 - nefunkční kamera

Dobrý den,
Chtěl jsem vás požádat o pomoc.
Na počítači, který má dcera – můj starý notebook Lenovo Thinkpad E550 – nefunguje kamera.
Ona fungovala, donedávna. Zdá se že zase jeden z povedených upadatů windows 10 tomu dal zabrat.
Při Skype vidí ostatní jen černo.
Když pustím aplikaci kamera, sice to snímá, ale trhaně, jakoby udělala snímek, ale pak neměla přístup do paměti a musela se restartovat. Tedy tak mi to připadá.
Zkoušel jsem všechno možné, ale nepomáhá nic.
Různé nastavení, instalace driverů od Lenovo – proběhlo, ale jestli to windows dovolil nevím. Proto se obracím na vás.

Stačilo by postrčit mne správným směrem.

oni tieto kramy su interne na usb, takze aj drivery chipsetu (resp. UHCI a XHCI)hraju rolu. By som pohladal na webe vyrobcu dosky alebo chipsetu apod.
A hlavne restartovat win (nestaci vypnout, musi restart).
Pozriet co sa spusta po starte, ci nieco z toho nemoze tiez pristupovat na kameru paralelne na pozadi
Ak sa da uplne to vypnut a odpojit baterku na chvilu, to len pre reset EC ktory tu kameru zapina/vypina, ci tie signaly nie su v nejakom divnom stave.
Inac neviem. Ja by som si urcite pozrel aj historiu aktualizacii (je to v ovl.panely windows update) a pripadne googlil tie KB cisla z kritickeho datumu alebo skusil odinstalit update ak sa da.
Nakoniec keby nic nepomahalo tak obnovit Win z recovery. Predtym zalohovat svoje data vsetky niekam mimo (prip vyhoda je ak vyrobca rozdelil disk na C a D).