Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přihlášení Outlook - MS authenticator

Dobrý den,

obracím se s dotazem ohledně přihlášení do outlook, resp. office 365. Problémem je, že MS vyžaduje dvojí ověření skrz aplikaci MS Authenticator, kam má dorazit nějaké oznámení (patrně, aby se to spárovalo), ale mně žádné nepřijde. Přihlašuji se na jednom Androidím telefonu, kde mám i nainstalovaný ten authenticator.
Jediné o co mi jde, že jim nechci dát telefonní číslo.
Poradil byste mi někdo erudovanější, prosím? Já na to nějak nemám buňky už. Přijde mi, jako když by chtěli uživatele dovést k tomu, aby tam to své číslo uvedl.

Děkuji předem

No, tak při pokusu o přihlášení z toho odkazu, mi to píše, že účet neexistuje. Pustí mě to jen přes přihlašovaní na office 365. Není mi jasné, proč, ale jinak to nejde.
Každopádně jsem se drobet posunul. Teď už mi na mobil do aplikace přijde oznámení, ale stojí tam toto:

Nepovedlo se zpracovat oznámení z
pracovního nebo školního účtu.

Pokud se tento účet odebral z
aplikace, odeberte ho prosím i z
registrační stránky MFA.

Jinak odeberte účet a znovu ho přidejte.

Už jsem ho odebral a přidal asi 3x a nic.

Pise, ze pouziva MS Autentifikator, ono je to sice to same, ale tim Google Autentifikatorem jsi ho akorat zmatl. :-)

---

Nepouzivam Office 365, nicmene na svem Micorosft uctu pouzivam dvoufazove overovani a druhou fazi mam pres MS Autentifikator.

Co je potreba si uvedomit, ze MS Autentifikator je jen jedna z moznosti, jak to dvoufazove overovani pouzivat.

Pokud teda chci pouzivat MS Autentifikator, je treba si tam prvne zadat ucet a propojit aplikaci se svym uctem. Jiste to tazatel dohleda na netu, je k tomu vysvetlovaci manual a neni to nic sloziteho. Nasledne pri prihlaseni heslem do nejake MS aplikace na jeho MS ucte schvali teda provede druhou fazi prihlaseni pres telefon a to bud prostym schvalenim nebo opsanim kodu z aplikace MS Autentifikator na mobilnim telefonu.

Co tazateli nejsem schopen rict, jestli jsem nekde v prubehu zavadeni dvoufazoveho overovani potreboval sve telefonni cislo, respektive mi na nej Microsoft textovkou poslal kod, kterym me overil pri zakladani te autentifikace. Skoro bych rekl, ze ano, jenze narozdil od tazatele mam ke svemu MS uctu telefonni cislo prirazeno, takze to pro me nebyl zadny problem.

Zařízení jsem zaregistroval a po přihlášení na desktopu aplikace reaguje chybou, jak jsem nakopíroval výše do citace. A z toho se neodpíchnu.

Nevím, jestli je kromě registrace účtu v zařízení v MS authenticator ještě nutné "přidat účet". Ovšem tam, když dám "školní nebo pracovní účet", tak to chce nějaký kód a url, což opravdu nevím, kde vezmu. Vím jen svůj přidělený login/mail a heslo.

Jinak nevím, jestli je lepší Google authenticator nebo MS. Outlook psal, že chce MS, tak jsem ho nainstaloval a přišlo mi to logické, když je to MS, ale co já vím. Jestli doporučuje od Google, jdu ho nainstalovat :-) Hrozně mě nebaví se s tím zaobírat, ale musím to nějak rozběhnout ;-)

Už jsem dal dotaz na helpdesku, tak čekám. Dobrý nápad, poptám se. Vůbec mi to nemyslí :D

Problém by tam snad být neměl, všem, co vím, tak účty jedou. Mně to teď dělá problém hlavně i proto, že v tom mám Office 365, který mi teď funguje jen jako čtečka.

Mrknu ještě na ten Google.

Zdravím vás,

tak je to k neuvěření, ale je tu repete stejného problému. Z nějakého důvodu se mi všechna zařízení odhlásila od mailu a při pokusech o přihlášení mi aplikace MS authenticator vypisuje chybu stejnou jako jsem dal do citátu výše.

Za žádných okolností se nemohu dostat na prostředí konfigurace aplikace. Vždy to mi jen přímo aplikace v mobilu vypíše chybu.
Nevím absolutně, jak se mi to minulý rok povedlo se přihlásit, ale teď jsem zase v koncích.

Netušíte, jak se dostanu do toho konfiguračního okna při přihlášení?

Zkoušel jsem i vymazat cache prohlížeče, pak i aplikace v mobilu, ale je to k ničemu.

Moc díky za každý tip. MS mě plynule vede k šílenství.

Autentifikátor u Microsoftu je peklo, peru se s tím při každé reinstalaci telefonu. Nastavoval jsem ho mnohokrát, ale z Vašeho dotazu jsem nepochopil, zda máte osobní účet nebo firemní / školní.

V případě firemního to často musí vynutit admin.